Ադրբեջանական կրակահերթի հետևանքով վիրավորված զինծառայողի վիճակը կայուն ծանր է
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տավուշի մարզում սեպտեմբերի 3-ին ադրբեջանական կրակահերթից վիրավորված պայմանագրային զինծառայողի վիճակը կայուն ծանր է: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հայտնեց Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի (Մուրացանի հոսպիտալ) տնօրեն Արամ Ասատուրյանը: Նրա խոսքով` վիրավոր զինծառայողին վիրահատել են կրծքավանդակի հատվածում: Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում:
ՀՀ առողջապահության փոխնախարար Վահան Պողոսյանն էլ լրագրողների հետ զրույցում այսօր տեղեկացրել է, որ Մուրացանի հոսպիտալում են Տավուշի Կոթի գյուղի երկու բնակիչ` մայր և որդի, նրանց վիճակն էլ բավարար է: «Նրանք այս պահին տեղափոխվել են Մուրացանի հոսպիտալ, ունեն թեթև վնասվածքներ: Սահմանում տեղի ունեցած միջադեպի հետ կապված Նոյեմբերյանի և Բերդի հիվանդանոցներում քաղաքացիական անձինք հիմա բուժօգնություն չեն ստանում»,- ասաց ԱՆ նախարարի տեղակալը:
Սեպտեմբերի 3-ին Տավուշի մարզի սահմանի ուղղությամբ ադրբեջանական կրակահերթերի հետևանքով Վազաշեն գյուղում վիրավորվել էին երեք քաղաքացիական անձինք, ովքեր բուժօգնություն ստանալուց հետո դուրս են գրվել: Սեպտեմբերի 2-ին հակառակորդի բացած կրակի հետևանքով վիրավորվել էր ևս երկու քաղաքացիական անձ: Պայմանագրային զինծառայող Հայկ Թեւոյանը զոհվել էր:

Состояние военнослужащего, раненного в результате стрельбы с азербайджанской стороны, остается стабильно тяжелым
Состояние военнослужащего, раненного в результате стрельбы с азербайджанской
стороны, остается стабильно тяжелым
Состояние военнослужащего-контрактника, раненного 3-го сентября в Тавуше в результате стрельбы с азербайджанской стороны, остается стабильно тяжелым. Об этом в беседе с «Арменпресс» сообщил директор Центрального военного госпиталя Арам Асатурян. По его словам, военнослужащего прооперировали в области грудной клетки; его жизни опасность не угрожает.
Замминистра здравоохранения Армении Ваан Погосян в беседе с журналистами сегодня сообщил также, что в том же госпитале находятся 2 гражданских лиц из Коти – мать и сын, которых также ранили вчера во время стрельбы. Их ранения оказались легкими, в данный момент они не нуждаются в лечении.
Вследствие стрельбы в Тавуше с азербайджанской стороны 3-го сентябя в селе Вазашен были ранены 3 гражданских лиц. 2-го сентября были ранены 2 гражданских лиц. Военнослужащего-контрактника Айка Тевояна убили.