Ադրբեջանում գրանցված ուժգին երկրաշարժը զգացվել է նաև Հայաստանում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ՏԿԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից սեպտեմբերի 4-ին տեղական ժամանակով ժամը 08.49-ին գրանցվել է հյուսիսային լայնության 41.08 և արևելյան երկայնության 47.42 աստիճան աշխարհագրական կոորդինատներով (Ադրբեջան), օջախի 30 կմ խորությամբ և 5.3 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից,  ստորգետնյա ցնցման էպիկենտրոնը գտնվել է ադրբեջանական Շեքի քաղաքից 23 կմ հարավ-արևելք, ուժգնությունը էպիկենտրոնում կազմել է 7-8 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է ՀՀ մի շարք բնակավայրերում` Վանաձորում (2-3 բալ), Ստեփանավանում, Կապանում (3 բալ), Իջևանում, Նոյեմբերյանում (4 բալ), Չորաթանում (3-4 բալ), Այգեձորում (4-5 բալ) և Երևանում (3-4 բալ), ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում:

Azerbaijani strong earthquake was felt in Armenia
YEREVAN, SEPTEMBER 4, ARMENPRESS. On September 4 at 08:49 (local time) Seismic Protection Survey of the Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations of Armenia registered 5.3 magnitude earthquake 41.08 ° north latitude and 47.42 ° eastern longitude (Azerbaijan). The hypocenter of the earthquake was on the depth of 30 kilometers.
“Armenpress” was informed from the Information and Public Relations Department of the Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations of Armenia that the underground aftershock magnitude in the epicenter was 7-8 points 23 km south-east from Azerbaijan Sheki town.
The earthquake was felt in a number of inhabited Armenian areas such as Vanadzor (2-3 points), Stepanavan, Kapan (3 points), Ijevan, Noyemberyan (4 points), Choratan (3-4 points), Aygedzor (4-5 points) and Yerevan (3-4 points) as well in the Nagorno-Karabakh Republic.