Նախագահն ընդունել է Հայաստանում ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության պետին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 3-ին ընդունել է ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության (ԱԴԾ) սահմանապահ ծառայության (ՍԾ) սահմանային պահպանության դեպարտամենտի տնօրեն Նիկոլայ Կոզիկին և Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության պետ Անատոլի Միխեևին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման սկզբում Նիկոլայ Կոզիկը ՀՀ Նահագահին ներկայացրել է ՀՀ-ում ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահ վարչության նորանշանակ պետին և նրա անցած ծառայողական ուղին:
Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է գեներալ-մայոր Միխեևին նշանակման կապակցությամբ, մաղթել հաջողություններ և վստահեցրել, որ ՀՀ իշխանությունները պատրաստ են ըստ անհրաժեշտության աջակցել նրան պաշտոնավարման ամբողջ ընթացքում: Ընդգծելով, որ Ռուսաստանի Դաշնության հետ Հայաստանի Հանրապետության ռազմավարական դաշնակցային հարաբերությունները գործնականում ընդգրկում են փոխշահավետ համագործակցության բոլոր ոլորտները, Հանրապետության Նախագահն այդ հարաբերություններում մեծապես կարևորել է երկու երկրների սահմանապահ զորքերի միջև սերտ փոխգործակցությունը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել միջպետական պայմանագրի շրջանակներում ՀՀ տարածքում ՌԴ սահմանապահ զորքերի և հայ սահմանապահների՝ պետական սահմանի պահպանությանն ու անվտանգության ապահովմանն ուղղված համատեղ գործունեությանը վերաբերող հարցերին:

President receives head of Border Guard Department of RF Security Service
YEREVAN, SEPTEMBER 3, ARMENPRESS. On September 3, President Serzh Sargsyan received the Director of the Border Guard Department of the Russian Federal Security Service Nikolay Kozik and the head of the Border Department of the Russian Federal Security Service in Armenia, Anatoliy Mikheev.
As “Armenpress” was informed from the Department of Information and Mass Media of the President’s Staff of the Republic of Armenia, Nikolay Kozik introduced the newly appointed head of the Border Department of the Russian Federal Security Service in Armenia, Anatoliy Mikheev and his background to the President of Armenia at the beginning of the meeting.
Serzh Sargsyan congratulated Major General Mikheev on the appointment, wished success and assured that the Armenian authorities are ready to assist him in case of necessity during his entire tenure. Emphasizing that the military alliance between Armenia and Russia practically includes all the sectors of bilateral cooperation, the President of the Republic attached great importance to the close partnership between the border units of both countries.