Եվրոն ու դոլարը թանկացել են
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը սեպտեմբերի 2-ին կազմել է 484.40 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճելով 1.38 դրամով:
Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունից: Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 545.58 դրամ` աճելով 1.75 դրամով, բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 739.92 դրամ` նվազելով 1.66 դրամով, իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 7.23 դրամ` նվազելով 0.20 դրամով:
Թանկարժեք մետաղների գները սահմանվել են՝ արծաթը 228.62 դրամ, ոսկին` 17 հազար 789.97 դրամ, պլատինը` 15 հազար 651.69 դրամ:

Euro and dollar go up
YEREVAN, SEPTEMBER 2, ARMENPRESS. On September 2, the exchange rate of USD was 484.40 AMD, which is an increase of 1.38 drams compared to the previous day. Press service of the Central Bank of the Republic of Armenia informed “Armenpress” about this. Exchange rate of Euro was 545.58 AMD (increase by 1.75 drams), the exchange rate of the British pound was 739.92 AMD (reduced by 1.66 drams), and the exchange rate of the Russian ruble was 7.23 AMD (increase by 0.20 drams).
The prices for precious metals on September 2 were set as follows: the price for gold per gram was 17 thousand and 789.97 AMD, silver – 228.62 AMD, platinum – 15 thousand and 651.69 AMD.