Սահմանադրական բարեփոխումները Հայաստանի ներքին գործն են, ինչպես հայ ժողովուրդը որոշի, այդպես էլ կլինի. Իվան Վոլինկին
Սահմանադրական բարեփոխումները Հայաստանի ներքին գործն են, ինչպես հայ
ժողովուրդը որոշի, այդպես էլ կլինի. Իվան Վոլինկին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինն իր դիրքորոշումն արտահայտեց ՀՀ-ում սահմանադրական բարեփոխումների վերաբերյալ:
«Հայաստանի Հանրապետությունում ընթացող Սահմանադրական բարեփոխումները Հայաստանի ներքին գործն է, ինչպես հայ ժողովուրդը որոշի այդպես էլ կլինի»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց նա:
Հայաստանի Հանրապետության նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովը օգոստոսի 20-ի ամփոփիչ նիստում հաստատել է Սահմանադրությունում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագիծը՝ կից հիմնավորումներով,և այն ներկայացրել Հայաստանի Հանրապետության նախագահին:
Նախագահը սահմանադրական բարեփոխումների շուրջ քննարկումներ է սկսել խորհրդարանական և արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ. Սերժ Սարգսյանն արդեն հանդիպել է ՀՅԴ, ԲՀԿ, ՕԵԿ, ՀՀՇ, ՀՔԴՄ, Ազատ դեմոկրատներ, Ազգային միաբանություն, Վերակազմյալ սոցիալ-դեմոկրատական հնչակյան կուսակցությունների ներկայացուցիչների և Հանրային խորհրդի անդամների հետ:

Конституционные реформы – внутренне дело Армении, как решит армянский народ, так и будет: Иван Волынкин
Посол РФ в Армении Иван Волынкин выразил свою позицию по вопросу конституционных реформ в Армении.
«Конституционные реформы – внутренне дело Армении, как решит армянский народ, так и будет»,- сказал он.
Как передает «Арменпресс», комиссия по конституционным реформам при президенте Армении 20-го августа на заключительном заседании утвердила проект конституционных реформ и прилагаемое обоснование, затем представила их президенту Армении.
Президент начал общественные обсуждения проекта конституционных реформ с парламентскими и внепарламентскими политическими силами. Серж Саргсян уже встречался с АРФД, ППА, Оринац еркир, АОД, ХДС Армении, Свободными демократами, Национальным единением, СДПГ, и членами Общественного совет