Նոր Նորք վարչական շրջանի պատվիրակության անդամները պայուսակներ են նվիրել քաշաթաղցի աշակերտներին
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի նախաձեռնությամբ մայրաքաղաքի վարչական շրջանների և ԼՂՀ շրջանների միջև ձևավորված համագործակցության շրջանակում օգոստոսի 28-ին ԼՂՀ-ում է եղել Նոր Նորք վարչական շրջանի պատվիրակությունը՝ վարչական շրջանի ղեկավար Արմեն Ուլիխանյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանի հետ հանդիպման ընթացքում կողմերը բարձր են գնահատել Երևանի և Ստեփանակերտի միջև հաստատված բարեկամական հարաբերությունները և հետագա համագործակցության պատրաստակամություն հայտնել: ՀՀ ԵԿՄ վարչության նախագահ, Արցախի հերոս Մանվել Գրիգորյանի կողմից կազմակերպված ուխտագնացության մասնակիցները և պաշտոնական այցով Արցախում գտնվող Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Արմեն Ուլիխանյանի գլխավորած պատվիրակության անդամները Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիրում ծաղիկներ են դրել հայրենիքի պաշտպանության ժամանակ զոհվածների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին:
Նոր Նորք վարչական շրջանի պատվիրակության անդամները ԼՂՀ Քաշաթաղի շրջանի վարչակազմի ղեկավար Սուրեն Խաչատրյանի ուղեկցությամբ ծաղիկներ են խոնարհել նաև 1992-93թթ. Գյուլիբերդում մղված մարտերի ընթացքում զոհված «Նիկոլ Դուման» ջոկատի ազատամարտիկների հիշատակին:
ԼՂՀ-ում Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Արմեն Ուլիխանյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Քաշաթաղի շրջանի Ծաղկաբերդ գյուղի (նախկինում՝ Գյուլիբերդ) ազատագրման 22-րդ տարեդարձի կապակցությամբ «Նիկոլ Դուման» երկրապահ ջոկատի զոհված ազատամարտիկների հիշատակին նվիրված խաչքարի բացման արարողությանը: Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Արմեն Ուլիխանյանի աջակցությամբ Ծաղկաբերդ գյուղի Ա. Նավասարդյանի անվան միջնակարգ դպրոցի բակում տեղադրված խաչքարի կողքին ստեղծվել է նաև գեղեցիկ պուրակ՝ համալրված «Նոր Նորք» խորհրդանշական 6 նստարանով և աղբամաններով:
Նոր Նորք վարչական շրջանի և Քաշաթաղի շրջվարչակազմի ղեկավարները դպրոցի տնօրենի ուղեկցությամբ ծանոթացել են նաև կրթօջախի պայմաններին: Ի նշան Երևանի Նոր Նորք և ԼՂՀ Քաշաթաղ շրջանների միջև ձևավորված բարեկամության՝ Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Արմեն Ուլիխանյանը խորհրդանշական հուշանվերներ է հանձնել Քաշաթաղի շրջանի վարչակազմի ներկայացուցիչներին և Աշոտ Նավասարդյանի անվան միջնակարգ դպրոցի տնօրենին: Նոր ուսումնական տարվան ընդառաջ՝ Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարը նաև 50 դպրոցական պայուսակ է նվիրել Քաշաթաղի վարչակազմի ղեկավար Սուրեն Խաչատրյանին՝ առաջին դասարանցի աշակերտներին տոնական անակնկալ մատուցելու համար:
Երևանի Նոր Նորք և ԼՂՀ Քաշաթաղ շրջանների միջև ձևավորված համագործակցության շրջանակում Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Արմեն Ուլիխանյանի նախաձեռնությամբ Քաշաթաղում է հյուրընկալվել նաև «Երևանյան կրկեսը»: Կրկեսային ծրագրին քաշաթաղցիների հետ միասին հետևել են նաև Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Արմեն Ուլիխանյանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Սուրեն Թամրազյանը, Քաշաթաղի վարչակազմի ղեկավար Սուրեն Խաչատրյանը: Արցախցի փոքրիկներին բարձր տրամադրություն ու ծիծաղ պարգևած նախաձեռնությունը լավագույն նվերն էր քաշաթաղցիներին` ամռան ավարտի առիթով:

Делегация Нор-Норка подарила кашатахским ученикам портфели
По инициативе мэра Еревана Тарона Маргаряна, в рамках сотрудничества между административными районами Еревана и областями НКР, 28-го августа в НКР побывала делегация  Нор-Норка во главе с руководителем администрации района Арменом Улиханяном.
Как сообщили «Арменпресс» из управления по информации и связям с общественностью мэрии Еревана, мэр Степанакерта Сурен Григорян высоко оценил установившиеся между обоими городами отношения и выразил готовность к дальнейшему сотрудничеству.
Члены делегации и паломники, прибывшие от Союза добровольцев по инициативе героя Арцаха Манвела Григоряна, возложили цветы в Мемориале павшим Степанакерта, а также у памятника павшим в боях за Гюлиберд в 1992-93гг. бойцам отряда «Никол Думан».
Делегация Нор-Норка во главе с руководителем администрации района Арменом Улиханяном приняла участие в открытии памятника-хачкара, посвященного павшим в боях за Гюлиберд в 1992-93гг. бойцам отряда «Никол Думан», в селе Цахкаберд (б. Гюлиберд) в Кашатахском районе. При содействии руководителя администрации района Нор-Норк Армена Улиханяна рядом с хачкаром во дворе школы имени А.Навасардяна был создан сквер с 6-ю скамейками с символами «Нор-Норк» и мусорными баками.
Делегация вместе с руководством школы ознакомились с условиями школы. В знак дружбы руководитель администрации района Нор-Норк Армен Улиханян подарил администрации Кашатахского района и директору школы имени А.Навасардяна сувениры. К новому учебному году руководителю администрации  Кашатахского района Сурену Хачатряну были подарены 50 портфелей, чтобы преподнести первоклассникам сюрприз.
В знак дружбы между районом Нор-Норк и Кашатахским районом, по инициативе  руководителя администрации района Нор-Норк Армена Улиханяна, в Кашатахе гостил и  «Ереванский цирк». За цирковой программой следили руководитель администрации района Нор-Норк Армен Улиханян, первый вице-мэр Степанакерта Сурен Тамразян,  руководитель администрации Кашатахского района Сурен Хачатрян. Высокое настроение и громкий смех арцахской детворы стали лучшим подарком кашатахцам по случаю завершения лета.