Բակո Սահակյանն Անվտանգության խորհրդի նիստում անդրադարձել է ղարաբաղա- ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին
Բակո Սահակյանն Անվտանգության խորհրդի նիստում անդրադարձել է ղարաբաղա-
ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 28-ին հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի օրակարգում ընգրկված են եղել ԼՂՀ հռչակման 24-րդ տարեդարձի տոնակատարության միջոցառումների նախապատրաստման ընթացքի եւ ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին  տիրող իրավիճակի մասին հարցերը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, զեկույցներով հանդես են եկել ԼՂՀ փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը եւ պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանը:
Քննարկված հարցերի վերաբերյալ երկրի ղեկավարը կոնկրետ հանձարարականներ է տվել ԼՂՀ կառավարությանը եւ համապատասխան կառույցներին՝ աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:

Президент Арцаха провел заседание Совета безопасности
28 августа президент Арцаха Бако Саакян провел заседание Совета безопасности, в повестке которого были вопросы о ходе подготовки праздничных мероприятий, посвященных 24-летию провозглашения Нагорно-Карабахской Республики, и о ситуации на карабахско-азербайджанской границе.
Как сообщили «Арменпресс» из управления по информации и связям с общественностью администрации президента НКР, с докладами выступили вице-премьер НКР Артур Агабекян и министр обороны Левон Мнацаканян.
Глава государства дал правительству НКР и соответствующим структурам конкретные поручения по обсужденным вопросам для должного выполнения работ.