Բակո Սահակյանն Անվտանգության խորհրդի նիստում անդրադարձել է ղարաբաղա- ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին
Բակո Սահակյանն Անվտանգության խորհրդի նիստում անդրադարձել է ղարաբաղա-
ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 28-ին հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի օրակարգում ընգրկված են եղել ԼՂՀ հռչակման 24-րդ տարեդարձի տոնակատարության միջոցառումների նախապատրաստման ընթացքի եւ ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին  տիրող իրավիճակի մասին հարցերը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, զեկույցներով հանդես են եկել ԼՂՀ փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը եւ պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանը:
Քննարկված հարցերի վերաբերյալ երկրի ղեկավարը կոնկրետ հանձարարականներ է տվել ԼՂՀ կառավարությանը եւ համապատասխան կառույցներին՝ աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:

Bako Sahakyan comments on situation along Karabakh-Azerbaijani borderline at Nagorno-
YEREVAN, AUGUST 28, ARMENPRESS. On August 28 the President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan convoked a meeting of the NKR Security Council. Issues related the celebrations of the 24th anniversary of the NKR proclamation and the situation along the Karabakh-Azerbaijani borderline were on the agenda of the meeting.
“Armenpress” was informed from Central Information Department of the Office of the NKR President that NKR vice-premier Arthur Aghabekyan and defense minister Levon Mnatsakanyan delivered corresponding reports.
The Head of the State gave concrete instructions to the NKR government and appropriate structures on proper implementation of the activities concerning the discussed issues.