ՀՀ-ն պատրաստ է նոր ծրագրերի մշակման գործում սերտորեն համագործակցել ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի պատվիրակության (UNICEF) գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար Տանյա Ռադոչային:
Ողջունելով հյուրին՝ նախարար Նալբանդյանը բարձր է գնահատել հիմնադրամի` ավելի քան երկու տասնամյակ շարունակվող գործունեությունը Հայաստանում՝ նշելով, որ այս տարիների ընթացքում հիմնադրամի երևանյան գրասենյակը լավ համագործակցություն է հաստատել Հայաստանի կառավարության, պետական և հասարակական կառույցների հետ, ինչը նպաստում է մանկական տարբեր ծրագրերի արդյունավետ իրականացմանը։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության և ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի գործունեության բարձր գնահատականի համար՝ տիկին Ռադոչայը հույս է հայտնել, որ Հայաստանի կառավարության հետ մշակված ծրագրերը կշարունակեն հաջողությամբ կյանքի կոչվել, ինչը կնպաստի երեխաների իրավունքների պաշտպանությանը եւ նրանց առողջապահական պայմանների ու կրթության մակարդակի բարելավմանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից, նախարար Նալբանդյանը վերահաստատել է Հայաստանի ԱԳՆ պատրաստակամությունը` սերտորեն համագործակցելու ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի գրասենյակի հետ վերջինիս կողմից իրականացվող ծրագրերի շարունակականության ապահովման, նոր ծրագրերի մշակման ու դրանց իրականացման գործում եւ խոստացել ամենայն աջակցություն ցուցաբերել Տանյա Ռադոչային իր գործունեության ընթացքում: Մտքեր են փոխանակվել նաև Հայաստանի և ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի միջև համագործակցության տարբեր հարցերի շուրջ։

Armenia open for close cooperation with UNICEF in elaboration of new projects
YEREVAN, AUGUST 27, ARMERNPRESS. On August 27, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Edward Nalbandian, received Tanja Radocaj, representative of the United Nations Children's Fund (UNICEF) in Armenia.
Welcoming the guest, Minister Nalbandian highly appreciated the activities of the Fund in Armenia lasting over two decades, mentioning that during these years the Yerevan office of the Fund established productive cooperation with the Government of Armenia, state and public institutions which fosters effective implementation of different projects for children.
Expressing gratitude for the reception and high appreciation of the activities of the UNICEF, Tanja Radocaj hoped that projects elaborated together with the Armenian Government will continue to be successfully implemented which will promote the protection of children's rights and improve their health and education quality.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Minister Nalabandian reconfirmed the readiness of the Armenian MFA to cooperate closely with the UNICEF in order to ensure continuation of the projects and elaboration of new ones.