ՀՀ-ն պատրաստ է նոր ծրագրերի մշակման գործում սերտորեն համագործակցել ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի պատվիրակության (UNICEF) գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար Տանյա Ռադոչային:
Ողջունելով հյուրին՝ նախարար Նալբանդյանը բարձր է գնահատել հիմնադրամի` ավելի քան երկու տասնամյակ շարունակվող գործունեությունը Հայաստանում՝ նշելով, որ այս տարիների ընթացքում հիմնադրամի երևանյան գրասենյակը լավ համագործակցություն է հաստատել Հայաստանի կառավարության, պետական և հասարակական կառույցների հետ, ինչը նպաստում է մանկական տարբեր ծրագրերի արդյունավետ իրականացմանը։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության և ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի գործունեության բարձր գնահատականի համար՝ տիկին Ռադոչայը հույս է հայտնել, որ Հայաստանի կառավարության հետ մշակված ծրագրերը կշարունակեն հաջողությամբ կյանքի կոչվել, ինչը կնպաստի երեխաների իրավունքների պաշտպանությանը եւ նրանց առողջապահական պայմանների ու կրթության մակարդակի բարելավմանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից, նախարար Նալբանդյանը վերահաստատել է Հայաստանի ԱԳՆ պատրաստակամությունը` սերտորեն համագործակցելու ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի գրասենյակի հետ վերջինիս կողմից իրականացվող ծրագրերի շարունակականության ապահովման, նոր ծրագրերի մշակման ու դրանց իրականացման գործում եւ խոստացել ամենայն աջակցություն ցուցաբերել Տանյա Ռադոչային իր գործունեության ընթացքում: Մտքեր են փոխանակվել նաև Հայաստանի և ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի միջև համագործակցության տարբեր հարցերի շուրջ։

Армения готова к тесному сотрудничеству с ЮНИСЕФ в разработке новых проектов
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял новоназначенного руководителя офиса Детского фонда ООН (ЮНИСЕФ) в Армении Таню Радочай.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МИД Армении, приветствуя гостью, Налбандян высоко оценил более чем 20-летнюю деятельность фонда в Армении, отметив, что в течение этих лет ереванский офис ЮНИСЕФ утвердил хорошее сотрудничество с правительством, государственными и общественными структурами Армении, что способствует эффективной реализации разных детских программ.
Поблагодарив за прием и высокую оценку деятельности ЮНИСЕФ, госпожа Радочай выразил надежду на то, что реализация разработанных с правительством Армении программ продолжится и будет способствовать защите прав детей и улучшению условий здравоохранения и образования.
Налбандян еще раз подтвердил готовность МИД Армении к тесному сотрудничеству с офисом ЮНИСЕФ по обеспечению продолжительности реализуемых программ, разработке и реализации новых проектов. Министр пообещал оказывать всякую помощь госпоже Радочай в ходе ее деятельности.