Վրաստանը մտադիր չԷ միանալ Ռուսաստանի դեմ սահմանված պատժամիջոցներին. Ղարիբաշվիլի
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանը մտադիր չԷ միանալ Ռուսաստանի դեմ Եվրամիության սահմանած պատժամիջոցներին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, Թբիլիսիում լրագրողներին հայտարարել Է հանրապետության վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին:
«Ես՝, որպես կառավարության ղեկամար, կարծել եմ ու կարծում եմ, որ Վրաստանը չպետք Է միանա Եվրամիության կողմից ՌԴ-ի նկատմամբ սահմանված պատժամիջոցներին,-ասել Է նա:-Մենք նման դիրքորոշում ենք ունեցել անցյալ տարի, այդ դիրքորոշումը մնացել Է նաեւ այժմ, մենք չենք պատրաստվում այն փոխել»:
«Ավելի քան մեկ տարի առաջ (2014 թվականի հունիսի 23-ին) մենք միացանք ՌԴ-ի նկատմամբ Եվրամիության սահմանած 15 պատժամիջոցներից միայն մեկին»,-ճշտել Է վարչապետը՝ նկատի ունենալով Ղրիմում եւ Սեւաստոպոլում թողարկված արտադրանքի ներմուծումը:
Ղարիբաշվիլին ընդգծել Է, որ «Վրաստանը թանկ Է գնահատում այն, որ վերջին տարիներին հաջողվել Է վերականգնել ու զարգացնել առեւտրատնտեսական հարաբերությունները ՌԴ-ի հետ, ինչը երկու երկրների միջեւ կառոցողական երկխոսության արդյունք Է»: «Մենք ցանկանում ենք այսուհետեւ Էլ զարգացնել առեւտրատնտեսական համագործակցությունը ՌԴ-ի հետ»,-հավելել Է նա, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Georgia has no plans to join anti-Russian sanctions: Garibashvili
YEREVAN, AUGUST 6, ARMENPRESS. Georgia has no plans to join anti-Russian sanctions set by the EU.Armenpress reports, referring to TASS news agency, that Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili, told the journalists the aforementioned.
The Prime Minister said:
“As head of the government I have always thought and keep thinking that Georgia must not join the sanctions against Russia set by the EU. We had such an approach last year and we stick to that. We are not going to change that.”
“More than a year ago we joined only one of 15 anti-Russian sanctions (July 23, 2014) set by the EU.” clarifies the PM, referring to the imports of goods from Crimea and Sevastopol.
Garibashvili stressed that Georgia highly appreciates that in recent years they could reestablish and develop trade and economic relations with Russia. The Prime Minster added that they want to continue developing trade and economic cooperation with the Russian Federation.