«Արցախ» հայրենակցական միությունը 150 տոննա սննդամթերք ուղարկեց բանակի զորամասեր
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արցախ» հայրենակցական միության կողմից ազգային բանակի ժամկետային զինծառայողներին օգոստոսի 3-ին հատկացվեց 150 տոննա սննդամթերք՝ մակարոնեղեն, բրինձ և հնդակաձավար՝ յուրաքանչյուր սննդատեսակից 50 տոննա։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հայրենակցական միության նախագահ Վարուժան Գրիգորյանի խոսքերով՝ զինվորներին օգնելը իրենց կազմակերպության համար հարազատ գործ է, քանի որ դեռևս Արցախյան ազատամարտի օրերին հայրենակցական միությունը կազմավորել է կամավորական ջոկատներ, ապահովել է թիկունքային մատակարարում։
Հատկացված սննդամթերքը տեղափոխվել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական պարենային բազա, որտեղից կառաքվի զինված ուժերի զորամասեր։
ՀՀ ԶՈՒ թիկունքի վարչության պարենային ծառայության սննդամթերքի պլանավորման և ապահովման բաժնի պետ, փոխգնդապետ Արա Մարգարյանը ընդգծեց, որ զինված ուժերի բոլոր զորամասերը և զինծառայողներն ամբողջովին ապահովված են սննդամթերքի սահմանված չափաքանակով, սակայն նմանօրինակ բարեգործական նածաձեռնությունները պաշտպանության նախարարության կողմից դրական են ընդունվում և ապացուցում են, որ հասարակությունը մշտապես բանակի կողքին է ու հոգում է իր զինվորների մասին։

"Artsakh" Compatriot Union sent 150 tons of food to military units
YEREVAN, JULY 3, ARMENPRESS. 150 tons of food, rice, pasta and groats, was sent to the conscripts of the national Army by "Artsakh" Compatriot Union on August 3.  As “Armenpress” was informed from the Department of Information and Public Affairs of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia, according to the Compatriot Union’s president Varujan Grigoryan, supporting soldiers is his job as already during the Artsakh war the Compatriot Union formed volunteer units and provided logistical support.
The food allocated by the Union is taken to the central food base of the MOD of Armenia from where it will be delivered to the military units of the armed forces. Head of the division of Food Planning of the Armed Forces Food Service Ara Margaryan underlined that all the units of the Armed Forces are fully provided by appropriate food but such charity initiations are perceived positively by the MOD and prove that the society always stands by the army and takes care of his soldiers.