«Արցախ» հայրենակցական միությունը 150 տոննա սննդամթերք ուղարկեց բանակի զորամասեր
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արցախ» հայրենակցական միության կողմից ազգային բանակի ժամկետային զինծառայողներին օգոստոսի 3-ին հատկացվեց 150 տոննա սննդամթերք՝ մակարոնեղեն, բրինձ և հնդակաձավար՝ յուրաքանչյուր սննդատեսակից 50 տոննա։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հայրենակցական միության նախագահ Վարուժան Գրիգորյանի խոսքերով՝ զինվորներին օգնելը իրենց կազմակերպության համար հարազատ գործ է, քանի որ դեռևս Արցախյան ազատամարտի օրերին հայրենակցական միությունը կազմավորել է կամավորական ջոկատներ, ապահովել է թիկունքային մատակարարում։
Հատկացված սննդամթերքը տեղափոխվել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական պարենային բազա, որտեղից կառաքվի զինված ուժերի զորամասեր։
ՀՀ ԶՈՒ թիկունքի վարչության պարենային ծառայության սննդամթերքի պլանավորման և ապահովման բաժնի պետ, փոխգնդապետ Արա Մարգարյանը ընդգծեց, որ զինված ուժերի բոլոր զորամասերը և զինծառայողներն ամբողջովին ապահովված են սննդամթերքի սահմանված չափաքանակով, սակայն նմանօրինակ բարեգործական նածաձեռնությունները պաշտպանության նախարարության կողմից դրական են ընդունվում և ապացուցում են, որ հասարակությունը մշտապես բանակի կողքին է ու հոգում է իր զինվորների մասին։

Земляческий союз «Арцах» предоставил срочным военнослужащим национальной армии 150 тонн продовольствия
Земляческий союз «Арцах» предоставил срочным военнослужащим национальной армии
150 тонн продовольствия
Земляческий союз «Арцах» 3 августа предоставил срочным военнослужащим национальной армии 150 тонн продовольствия – по 50 тонн макарон, риса и гречки.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МО Армении, по словам председателя земляческого союза Варужана Григоряна, помощь военнослужащим является родным делом для организации, так как еще во время Карабахской освободительской войны союз организовывал добровольческие отряды, обеспечивал тыловое снабжение.
Предоставленное продовольствие перевезено в Центральную продовольственную базу МО Армении, откуда будет развезено по воинским частям.
Начальник отдела планирования и обеспечения продовольствия Продовольственного управления тыла ВС Армении, подполковник Ара Маргарян подчеркнул, что все воинские части и военнослужащие ВС полностью обеспечены продовольствием, однако подобные благотворительные инициативы позитивно воспринимаются министерством обороны и доказывают, что общество всегда рядом с армией и думает о своем солдате.