Վարչապետը Վարդենիս-Մարտակերտ մայրուղու կառուցման ծրագիրը կարևորում է ԼՂ անվտանգության տեսակետից
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարդենիս-Մարտակերտ մայրուղու երկրորդ փուլի հիմնանորոգման աշխատանքների իրականացման նպատակով ՀՀ կառավարությանը 1 միլիարդ 200 մլն դրամ տրամադրեց ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարությանը՝ այն «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին փոխանցելու համար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը կարևորեց ծրագրի իրականացումը: «Սա շատ կարևոր նախագիծ է, հատկապես կարևոր է Լեռնային Ղարաբաղի անվտանգության համար»,-ասաց վարչապետը:
Գումարը տրամադրվեց ՀՀ կառավարության պահուստային ֆոնդից: «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի միջոցներով կառուցվող Վարդենիս-Մարտակերտ ավտոճանապարհը նախատեսվում է շահագործման հանձնել մինչև այս տարեվերջ կամ հաջորդ տարվա սկիզբ՝ կախված եղանակային պայմաններից:

PM considers Vardenis-Martakert highway construction to be important for Karabakh security
YEREVAN, JULY 30, ARMENPRESS. The Government of the Republic of Armenia allocated 1 billion 200 million drams to the Ministry of Transport and Communications for the implementation of the second stage of the Vardenis-Martakert highway construction works to transfer it to the Hayastan All-Armenian Fund. Armenpress reports that the Prime Minister of Armenia Hovik Abrahamyan highlighted the implementation of the project.
“This is a very important project. It is important especially for the security of the Nagorno Karabakh Republic”, - said the PM.
The money was allocated from the reserve fund of the Government of the Republic of Armenia. The Vardenis-Martakert highway, built due to the funds, provided by the Hayastan All-Armenian Fund, is intended to put to exploitation by the end of the year or the early 2016, depending on the weather conditions.