Վիզայի հարցազրույցներ անցկացնելու նպատակով ԱՄՆ դեսպանատունը կաշխատի նաև օգոստոսի 15-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈւԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ քաղաքացիների՝ Միացյալ Նահանգներ ամառային ուղևորության բարձր պահանջարկը բավարարելու համար ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը օգոստոսի 15-ը (շաբաթ) սահմանում է աշխատանքային օր`լրացուցիչ հարցազրույցներ անցկացնելու ու դիմումներ քննության առնելու նպատակով:
«Մենք կոչ ենք անում բիզնես, տուրիստական, ուսանողական և ոչ ներգաղթային այլ տեսակի վիզաների դիմումատուներին օգտվել այս լրացուցիչ հնարավորությունից՝ տվյալ օրվա համար ձեռք բերելով հարցազրույցի պայմանավորվածություն կամ փոխելով նշանակված հարցազրույցի օրը՝ այցելեով http://armenia.usembassy.gov/visas.html»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նշված է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան տարածած հաղորդագրության մեջ:

U.S. Embassy Makes Additional Visa Appointments to Armenia Citizens Available on Saturday,
YEREVAN, JULY 30, ARMENPRESS.  In order to accommodate the high demand for travel to the United States by Armenians this summer, the U.S. Embassy in Yerevan will be open on Saturday, August 15 to provide additional visa interviews and processing for Armenian citizens.
“We urge Armenian business, tourist, and student visa applicants to visit http://armenia.usembassy.gov/visas.html to take advantage of these additional appointments outside of our normal working hours and schedule, or re-schedule, a visa appointment.” Armenpress reports the aforementioned referring to the press release spread by U.S. Embassy in Armenia.