Ոստիկանությունը տվյալներ ունի ցույցի կազմակերպիչների կողմից նախապատրաստվող սադրանքների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանությունը տվյալներ ունի, որ իրենց Բաղրամյան պողոտայում ընդդեմ էլեկտրաէներգիայի թանկացման բողոքի ակցիայի կազմակերպիչներ համարող որոշ անձինք որոշում են կայացրել սրել իրավիճալը, դիմել ոստիկանության նկատմամբ սադրանքների: Այս մասին Բաղրամյան պողոտայում ցուցարարներին հայտնեց ՀՀ ոստիկանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը: «Ես պաշտոնապես հայտարարում եմ՝ մենք ունենք տեղեկություններ, որ որոշ մարդիկ, ովքեր իրենց համարում են այս հավաքի կազմակերպիչներ, գիշերը նստել և մտածել են, որ այսպես հետաքրքիր չէ, և որոշել են, բացի աղբամաններից, բերել վրաններ, բարիկադներ տեղադրել, սրել իրավիճակը, ոստիկանության նկատմամբ սադրանքների դիմել, փակել փողոցներ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` հայտնեց Ահարոնյանը:
Նա հայտարարեց, որ զերծ կմնա անուններ տալուց, սակայն ցանկանում է հայտնել, որ որոշ մարդկանց մոտ նման տրամադրվածություն կա: «Շատ կարճ ժամանակ անց դուք այս մասին կլսեք արդեն իրենցից, և ես ցանկանում էի նախօրոք ձեզ այդ մասին տեղյակ պահել: Արդեն կա որոշում, որ մի քանի անձինք պետք է այս շարժումը ղեկավարեն: Նրանք առաջարկելու են բարիկադներն ավելի մոտեցնել ոստիկանությանը: Նրանց դուր չի գալիս, որ ոստիկանությունը պասիվ է, ինչը մարում է շարժումը: Ես ձեզ պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ այս ամենը որոշ անձինք այստեղ հնչեցնելու են: Հորդորելու են մարդկանց ոստիկանության հետ բախումներ հրահրել, բարիկադներն առաջ տանել»,- նշեց Ահարոնյանը:
Նա ցուցարարներին հորդորեց ուշադիր լինել և թույլ չտալ, որ խաղաղ հավաքն այլ բանի վերածվի: Ահարոնյանը հստակեցրեց, որ կան 4-5 անձինք, ովքեր որոշել են առաջնորդել շարժումը և ամեն ինչ անելու են, որպեսզի իրենց սցենարով գնա շարժումը:

У полиции есть сведения о готовящейся провокации
У полиции есть сведения, что некоторые лица, считающие себя   организаторами акции  против  повышения тарифа на энергию  на проспекте Баграмяна, решили обострить ситуацию и  совершить   провокацию в отношении полицейских.
Об этом манифестантам сообщил начальник управления по связям с общественностью и СМИ полиции РА Ашот Агаронян. «Я официально заявляю: некоторые лица, считающие себя   организаторами этой  акции, ночью собрались и решили, что акция становится неинтересной, и решили кроме мусорных урн установить здесь также палатки, соорудить баррикады и вообще обострить ситуацию – спровоцировав полицию и закрыв улицы», - как передает Арменпресс, сказал Агаронян.
Он сказал, что воздержится называть имена, но утверждает, что такие люди есть. «Очень скоро вы услышите  это от них самих, но я хочу предупредить вас заранее. Уже есть решение, что несколько человек должны руководить этой акцией. Они предложат приблизить баррикады к полицейским. Им не нравится, что полиция пассивна – это гасит акцию. Я официально заявляю, что некоторые лица скороозвучат это. Они будут  своими призывами провоцироватьстолкновения с полицией», - отметил Агаронян.
Он призвал манифестантов  быть бдительными и не допустить обострения мирной акции. Он  подчеркнул, что 4-5 человек  решили встать во главе акции  и повести ее по собственному сценарию.