Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 300 անգամ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ հունիսի 28-ից հուլիսի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 6000 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Azerbaijan violates ceasefire regime for 300 times
STEPANAKERT, JULY 4, ARMENPRESS: According to the operative data, provided by the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic, within the period from June 28 to July 4 the rival violated the ceasefire regime for about 300 times in the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies, firing more than 6000 shots. During that period the shots, made towards our troops, were made from weapons of different caliber.
As Armenpress was informed by the press service of the Ministry of Defense of the Nagorno Karabakh Republic, the front units of the Defense Army gave an adequate response to the rival’s attacks and made the necessary actions to organize the protection of the military positions.