Բակո Սահակյանը շնորհավորել է ՀՀ նախագահի ծննդյան տարեդարձը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 30-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ուղերձում ասված է. «Մեծարգո Սերժ Ազատի: Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Մեծ ավանդ ունենալով հայկական երկու հանրապետությունների եւ հայոց բանակի ստեղծման գործում` Դուք այսօր էլ շարունակում եք անձնվիրաբար ծառայել հարազատ ժողովրդի անվտանգության ապահովմանը եւ բարեկեցության մակարդակի բարձրացմանը, համազգային խնդիրների լուծմանը ու մեր դարավոր նպատակների իրականացմանը: Համոզված եմ` այսուհետ էլ հաջողությամբ կպսակվեն Մայր Հայաստանի եւ Արցախի զորացմանն ու բարգավաճմանն ուղղված Ձեր բոլոր հայրենանվեր ծրագրերը, եւ մեր ժողովուրդը կտոնի նոր հաղթանակներ:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի առթիվ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք»:
Սերժ Ազատի Սարգսյանը ծնվել է 1954 թվականի հունիսի 30-ին, Ստեփանակերտում: ՀՀ նախագահի պաշտոնում առաջին անգամ ընտրվել է 2008-ին, երկրորդ անգամ՝ 2013-ին և պաշտոնավորում է մինչ օրս:  Ամուսնացել է 1983 թվականին: Կինը` Ռիտա Սարգսյանը, ծնվել է Ստեփանակերտում` զինվորականի ընտանիքում: Մասնագիտությամբ երաժշտության ուսուցչուհի է: Ունի երկու դուստր` Անուշն ու Սաթենիկը եւ չորս թոռնիկ` Մարիամը, Արան, Սերժը և Ռիտան:

Бако Саакян поздравил президента Армении с днем рождения
Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание президенту Республики Армения Сержу Саргсяну в связи с днем его рождения.
Сердечно поздравляю Вас с днем рождения!
Внеся большой вклад в создание двух армянских государств и армянской армии, Вы и сегодня продолжаете самоотверженно служить делу обеспечения безопасности и повышения уровня благосостояния родного народа, решения общенациональных задач и осуществления наших вековых целей.
Уверен, что и впредь будут успешно реализовываться все Ваши патриотические программы, направленные на усиление и процветание Родины-Армении и Арцаха, и наш народ одержит новые победы.
Вновь поздравляю Вас с днем рождения и желаю мира, крепкого здоровья и всех благ!»
Серж Азатович Саргсян родился 30-го июня 1954 года в  Степанакерте. Впервые был избран президентом Армении в 2008 году, переизбран – в 2013 году. Женат с 1983 года. Жена – Рита Саргсян, родилась в Степанакерте в семье военного. По специальности – музыкальный педагог. Имеет 2 дочерей – Ануш и Сатеник, и 4 внуков – Мариам, Ара, Серж и Рита.