ԱՄՆ-ում երկթաթ փիսիկը Instagram-ի աստղ Է դարձել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կատվի ձագը, որը բնածին արատի պատճառով լույս աշխարհ Է եկել առանց առջեւի երկու թաթերի, դարձել Է Instagram-ի աստղ: Ինչպես հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով The Daily Mail-ին, մեկ ամսվա ընթացքում կենդանու ակաունտին բաժանորդագրվել Է ավելի քան 50 հազար մարդ:
Կենդանու տերը՝ Ջեկի Դիք Էյկին, պատմել Է, որ կատվին կենդանիների ապաստարանից վերցրել Է 2014 թվականի հոկտեմբերին: Նա կատվին անվանել Է Lil’ Bunny Sue Roux («Ճագարի ձագ Սյու Ռու»):
Էյկին ասել Է, որ Ռուն, ինչպես սովորաբար կատվին անվանում Է տերը, գրեթե անմիջապես հարմարվեց եւ սովորեց շատ արագ տեղաշարժվել: Բացի այդ, երբ նրան հարկավոր Է արագ շարժվել, Ռուն ցատկում Է հետեւի թաթերով, ինչպես ճագարը կամ կենգուրուն: Տիրոջ խոսքով՝ ապագայում կատվին հարկավոր կլինի առջեւի թաթերի պրոթեզ տեղադրել, քանի որ մշտական ցատկերը կարող են բացասաբար ազդել կենդանու առողջության վրա:
Չնայած բնածին հիվանդությանը, կենդանու առօրյան շատ չի տարբերվում մյուս կատուններից: «Ռուն սիրում Է ուտել, քնել՝ մեկնելով հետեւի թաթերը, չարաճճիություն անել խաղալիք մկնիկի հետ, պատուհանից դիտել ճնճղուկներին եւ լիզել իմ քիթը»,-նշել Է Էյկին:

Двулапый котенок из США стал звездой Instagram
Котенок, который из-за врожденной аномалии появился на свет без двух передних лап, стал звездой Instagram. Как сообщает Арменпресс со ссылкой наThe Daily Mail, за месяц на аккаунт животного подписались более 50 тысяч человек.
Хозяин животного Джеки Дик Эйки (Jackie Deak Akey) рассказал, что забрал животное из приюта в октябре 2014 года. Владелец назвал кошку Lil’ Bunny Sue Roux («Крольчонок Сью Ру»).
Эйки рассказал, что Ру, как обычно называет кошку хозяин, почти сразу адаптировалась и научилась очень быстро передвигаться. Кроме того, когда ей нужно ускориться, Ру прыгает на задних лапах, как кролик или кенгуру. В будущем, по словам хозяина, кошке нужно будет установить протезы передних ног, так как постоянные прыжки могут негативно сказаться на здоровье животного.
Несмотря на врожденную болезнь, в своих повседневных развлечениях животное не сильно отличается от других кошек. «Ру любит есть, спать, вытянув задние лапы, резвиться с игрушечным мышонком, наблюдать за птицами из окна и лизать мой нос», — отметил Эйки.