Ֆրանսուա Օլանդը Երևանում կլինի ապրիլի 23-ի երեկոյան
ՓԱՐԻԶ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայտնի է դարձել Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդի` Հայաստան կատարելիք այցի ժամանակացույցը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Ելիսեյան պալատի պաշտոնական կայքը, Ֆրանսիայի առաջնորդը Երևանում կլինի ապրիլի 23-ի երեկոյան և մեր երկրում կգտնվի ապրիլի 24-ին ամբողջ օրը: Օլանդը Հայաստան է ժամանում մասնակցելու Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներին:
Միաժամանակ, և Ելիսեյան պալատը, և Կրեմլը չեն բացառել, որ Երևանում հնարավոր է Օլանդի ու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը: Այն հնարավոր է համարել Պուտինի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը՝ նշելով, որ երկու նախագահների՝ Երևանում գտնվելու ժամանակացույցը համընկնում է, AFP-ն էլ, իր հերթին վկայակոչելով Ելիսեյան պալատում իր աղբյուրը, նշել էր, որ հանդիպումն, ամենայն հավանականությամբ, կկայանա:

Франсуа Олланд прибудет в Ереван вечером 23-го апреля
Стало известно, что президент Франции Франсуа Олланд прибудет в Ереван вечером 23-го апреля. Как передает «Арменпресс», ссылаясь на официальный сайт Елисейского дворца, прибыв вечером 23-го апреля, Франсуа Олланд пробудет в Ереване весь день 24-го апреля.
Франсуа Олланд прибывает с тем, чтобы принять участие в мероприятиях по 100-летию Геноцида армян, однако и Елисейский дворец, и Кремль не исключили возможность встречи Олланда с Путиным. Об этом говорили пресс-секретарь Путина Песков и канал AFP, сославшийся на свои источники в Елисейском дворце.