ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանատանը տեղի է ունեցել Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջացառում
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների շրջանակներում ապրիլի 15-ին Արաբական Միացյալ էմիրություններում ՀՀ դեսպանությունում տեղի  է ունեցել  հիշատակի միջոցառում` նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, բացման խոսքով հանդես է եկել  ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպան Գեղամ Ղարիբջանյանը` ներկայացնելով Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումները, խոսելով դրանց էության ու բովանդակության մասին:
Ներկաներին իր խոսքն է ուղղել  նաև Արաբական Միացյալ էմիրությունների և Կատարի Թեմի կաթողիկոսական փոխանորդ, հոգեշնորհ Տեր Մեսրոպ վարդապետ Աարգսյանը:
Այնուհետև ցուցադրվել են  Հայոց ցեղասպանությանը վերաբերող «The Blue Book» և Շերի Ֆեստեքչյանի «Արմեն» ֆիլմերը:
Երեկոյի ավարտին տեղի  է ունեցել մոմավառություն: Նաիրի Բաբայանի ծիրանափողային կատարմամբ հնչել են հայտնի հայ երգահանների ստեղծագործությունները:

Armenian Embassy in the UAE hosts event dedicated to the Armenian Genocide Centennial
YEREVAN, 16 APRIL, ARMENPRESS. On April 15, the Embassy of the Republic of Armenia in the United Arab Emirates hosted a commemorative event dedicated to the 100th anniversary of the Armenian Genocide.
As the Department of Press, Information and Public Relations of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, in his opening remarks, Ambassador of the Republic of Armenia to the UAE Gegham Gharibjanyan presented the events dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide and talked about their content and essence.
The event included the screenings of films devoted to the Armenian Genocide and ended with a candle lighting ceremony and performances of songs of famous Armenian composers.