ԱԺ-ում քննարկել են Հայաստան-Գերմանիա խորհրդարանական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանն ապրիլի 16-ին հանդիպել է Կոնրադ Ադենաուեր «Քաղաքական երկխոսություն. Հարավային Կովկաս» տարածաշրջանային ծրագրի տնօրեն Ջանան Աթիլգանի հետ: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ լրագրող, Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի գնահատող Սիլվիա Շթոբեռը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հիմադրամի տնօրեն Ջանան Աթիլգանը ներկայացրել է հիմնադրամի ծրագրերը եւ դրանցում առաջարկել խորհրդարանականների մասնակցությունը եւ աջակցությունը:
Սիլվիա Շթոբեռը՝ որպես լրագրող, հետաքրքրվել է տարածաշրջանային իրավիճակով, Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերություններով, ինչպես նաեւ Եվրասիական տնտեսական միությունում Հայաստանի մասնակցությունից եւ դերակատարությունից եւ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներից ու դրանց արձագանքներից:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են նաեւ Գերմանիայի եւ Հայաստանի միջեւ խորհրդարանական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:

В НС обсудили вопросы, касающиеся парламентского сотрудничества Германии и Армении
Председатель Постоянной комиссии Национального Собрания Армении по внешним сношениям Артак Закарян 16 апреля встретился с директором региональной программы Фонда Конрада Аденауэра “Политический диалог: Южный Кавказ” Джанан Атилга. На встрече присутствовала также журналист, оценщик фонда Сильвия Штобер.
Как сообщили Арменпресс в Управлении НС Армении по связям с общественностью и СМИ, Дж.Атилга представила программы фонда, предложила парламентариям принять в них участие и оказать содействие.
Г-жу Штобер, как журналиста, интересовали ситуация в регионе, отношения Армения – Евросоюз, участие и роль Армении в ЕАЭС, мероприятия к 100-й годовщине Геноцида армян и реакция на них.
В ходе встречи стороны обсудили также вопросы, касающиеся парламентского сотрудничества Германии и Армении.