ՀԲ-ն կշարունակի համագործակցությունը՝ ի նպաստ Հայաստանի էներգետիկ համակարգի բարեփոխման
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանն ապրիլի 8-ին ընդունել է Համաշխարհային բանկի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի էներգետիկ հարցերով պատասխանատու ղեկավար Ռանջիթ Լամեչին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Համաշխարհային բանկի օժանդակությամբ Հայաստանի էներգետիկ բնագավառում իրականացվող ծրագրերի ընթացքն ու համագործակցության նոր ուղիները:
Նախարար Երվանդ Զախարյանը նշել է, որ ՀԲ-ի օժանդակությունը Հայաստանի էներգետիկ բնագավառի զարգացման գործում բավականին նշանակալի է եղել: Հանդիպման մասնակիցները նշել են նաև, որ համագործակցության 15 տարիների ընթացքում գրանցվել է մեծ առաջընթաց: ՀԲ ներկայացուցիչները պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել համագործակցությունը՝ ի նպաստ Հայաստանի էներգետիկ համակարգի հետագա զարգացման և բարեփոխման:

WB to continue cooperation for reforms in Armenia’s energy system
YEREVAN, 8 APRIL, ARMENPRESS. On April 8, Minister of Energy and Natural Resources of the Republic of Armenia Yervand Zakharyan received World Bank Energy Sector Manager for Europe and Central Asia Ranjit Lamech. As the Department of Information and Public Relations of the Ministry of Energy and Natural Resources of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, during the meeting, the sides discussed the process of completion of programs being carried out in the Armenia’s energy sector with the help of the World Bank and new paths for cooperation.
Minister Yervand Zakharyan mentioned that the World Bank has provided quite substantial assistance to the development of Armenia’s energy sector. The participants of the meeting also mentioned that great progress has been made throughout the past 15 years of cooperation. The WB representatives expressed willingness to continue the cooperation for further reforms in and development of Armenia’s energy system.