Պատգամավորը ՀՀ վարչապետի մոտ կոռուպցիայի դեմ պայքարելու կամքի ուժ տեսնում է
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Լեռնիկ Ալեքսյանյանը համոզված է, որ ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն անհրաժեշտ կամքի ուժ ունի կոռուպցիայի դեմ պայքարելու համար: Ապրիլի 1-ին կոռուպցիայի դեմ պայքարի վերաբերյալ քննարկման ընթացքում Լեռնիկ Ալեքսանյանը վստահեցրեց, որ ՀՀ վարչապետն ազնիվ պայքար է մղում կոռուպցիայի դեմ: «Հանրապետության վարչապետն այդ կամքի ուժ  և ներուժ ունի՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարելու համար: Ինքն ազնվորեն է պայքարելու այդ երևույթի դեմ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Ալեքսանյանը:
Նա հավելեց, որ կոռուպցիայի դեմ պետք է յուրաքանչյուր ոք իր հնարավորությունների շրջանակներում պայքարի: «Սկսած 1990թ-ից.՝ բոլոր պաշտոնյաների մասին խոսում են՝ որպես բիզնեսմեններ և կոռուպցիոներներ: Սակայն կոռուպցիան անհատական երևույթ չէ, այլ մի ամբողջական մեխանիզմ: Ամեն մեկս մեր տեղում պետք է դրա դեմ պայքարենք»,- ընդգծեց պատգամավորը:
ՀՀ կառավարության որոշմամբ` ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի  գլխավորությամբ ստեղծվել է Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խորհուրդ, որի նպատակը կոռուպցիոն ռազմավարության, դրա հիման վրա մշակված տարբեր ծրագրերի, միջոցառումների քննարկումն ու անցկացումն է: Խորհրդի կազմում ընդգրկվելու են նաև ընդդիմադիր խմբակցությունների պատգամավորներ, ինչի համար Կառավարությունը նամակով դիմել է  ԱԺ նախագահին:

MP says Armenia's Prime Minister has willpower to fight against corruption
YEREVAN, 1 APRIL, ARMENPRESS. Deputy of the faction of the Republican Party of Armenia (RPA) of the National Assembly Lernik Alexanyan is certain that Prime Minister of the Republic of Armenia Hovik Abrrahamyan has the willpower that is needed to fight against corruption. During an April 1 discussion on the fight against corruption, Lernik Alexanyan assured that the Prime Minister of the Republic of Armenia is leading a sincere struggle against corruption. “The Prime Minister of the Republic of Armenia has the willpower and potential to fight against corruption. He will sincerely fight against that phenomenon,” Alexanyan mentioned, as “Armenpress” reports.
He added that each person has to do whatever he or she can to fight against corruption. “Starting from 1990, people have been talking about deputies as being businessmen and corrupt people. However, corruption is not a separate phenomenon. It is an entire mechanism. Each of us has to do his or her part to fight against it,” the deputy emphasized.