Համաշխարհային ֆուտբոլի լեգենդները մեծ հաճույքով են ժամանել Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համաշխարհային ֆուտբոլի աստղերը մեծ ուրախությամբ են համաձայնել մասնակցելու հայկական ֆուտբոլի լեգենդ Խորեն Հովհաննիսյանի 60-ամյակին նվիրված հոբելյանական հանդիպմանը:
Վենսան Կանդելան բացահայտեց հայերի և իր կապը` փաստելով, որ մեծացել է Շառլ Ազնավուրի երգերի ներքո: «Ես մեծացել եմ Շառլ Ազնավուրի երգերի ներքո, ինչպես նաև խաղացել եմ Յուրի Ջորկաեֆի հետ, ով հայ է: Կցանկանայի միաժամանակ շնորհակալությունս հայտնել թե' Խորեն Հովհաննիսյանին, թե' կազմակերպիչներին: Վստահ եմ, որ շատ լավ հանդիպում է սպասվում մեզ»,- ասաց Կանդելան:
Մադրիդի «Ռեալ»-ին նախկին ֆուտբոլիստ, լեգենդար Իվան Զամորանոն Հայաստան ժամանելուն պես արդեն նկատել է հայերի հյուրընկալությունը: «Ես շատ երջանիկ եմ Հայաստանում լինելու համար: Արդեն հասցրել եմ զգալ հայերի հյուրընկալությունը: Ես երեք տարի խաղացել եմ Յուրի Ջորկաեֆի հետ, և իհարկե, խոսել նրա հետ հայերի մասին: Սակայն, հույս ունեմ, որ կհասցնեմ ավելի մոտիկից ծանոթանալ Հայաստանի հետ»,- ընդգծեց Զամորանոն: Չիլիի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստը շնորհակալություն հայնտեց հրավերի համար և վստահեցրեց, որ հանդիպումը ԽՍՀՄ և աշխարհի թիմեր միջև հետաքրքրիր է լինելու:
Պորտուգալացի Պաուլո Ֆերերյան ծանոթ չէ հայկական ֆուտբոլին, սակայն նշեց. «Ինձ շատ հաճելի է լինել այստեղ, հույս ունեմ` վաղը հաճույք կստանանք խաղից»,- ասաց նա:
Խորեն Հովհաննիսյանի 60-ամյակին նվիրված խաղին մասնակցելու համար Հայաստան են ժամանել ֆուտբոլի տարբեր ժամանակների բազմաթիվ լեգենդներ: Հանդիպումը կկայանա մարտի 28-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան մարզադաշտում:
Խորեն Հովհաննիսյանի 60-ամյակին նվիրված ֆուտբոլային խաղի կապակցությամբ Հայաստան ժամանած աշխարհի հավաքականի ֆուտբոլիստների մամուլի ասուլիս:Լուսանկարները` Գևորգ Պերկուպերկյանի

International football legends are very happy to be in Armenia
YEREVAN, 27 MARCH, ARMENPRESS. International football stars agreed with pleasure to participate in the football match dedicated to the 60th birthday anniversary of legendary Armenian football player Khoren Hovhannisyan.
Vincent Candela revealed his relationship with the Armenians and stated that he grew up listening to Charles Aznavour’s songs. “I grew up listening to Charles Aznavour’s songs. I have also played with Youri Djorkaeff, who is of Armenian descent. I would like to express my gratitude to Khoren Hovhannisyan and the organizers. I am certain that the football match will be great,” Candela said.
Former football player for Madrid’s Real, the legendary Iván Zamoranonoticed the Armenians’ hospitality as soon as he arrived in Armenia. “I am very happy to be in Armenia. I have already felt the Armenians’ hospitality. I have played with Youri Djorkaeff for three years, and of course, I have talked to him about the Armenians, but I hope to become more familiar with Armenia,” Zamorano emphasized.
Portuguese football player Paulo Ferreira doesn’t know about Armenian football, but mentioned the following: “It is a pleasure for me to be here. I hope we enjoy the match tomorrow,” he said.
Players of international football teams in Armenia for football match devoted to Khoren Hovhannisyan's 60th birthday anniversary, give press conference. Photos by Gevorg Perkuperkyan