Վաշինգտոնում ցուցադրվել է «Մեկ դար տևող ցեղասպանություն: Բաքվի սև հունվարը» ֆիլմը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Մշտական ներկայացուցչությունը Վաշինգտոնի Սուրբ Մարիամ Աստվածածին եկեղեցում մարտի 24-ին կազմակերպել է «Մեկ դար տևող ցեղասպանություն: Բաքվի սև հունվարը» վավերագրական ֆիլմի ցուցադրումը: Ֆիլմի ցուցադրումից առաջ տեղի է ունեցել ընդունելություն: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ արտգործնախարարության տեղեկատվական վարչությունից, ԱՄՆ-ում ԼՂՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը բացման իր խոսքում համառոտ ներկայացրել է ֆիլմի նպատակը, Բաքվի հայ համայնքի պատմությունը և ընդգծել զոհերի հիշատակման կարևորությունը:
Ֆիլմի ցուցադրումից հետո Արցախի ներկայացուցիչը և միջոցառմանը ներկա ֆիլմի ստեղծագործական թիմի անդամ, լրագրող Հայկարամ Նահապետյանը պատասխանել են ներկաների հարցերին: Միջոցառման մասնակիցներին իր խոսքն է ուղղել նաև Սուրբ Մարիամ եկեղեցու քահանա Տեր Հովսեփ Կարապետյանը:
Միջոցառմանը ներկա են եղել ԱՄՆ-ում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Տիգրան Սարգսյանը, դեսպանության անձնակազմը, հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ և հայ համայնքի անդամներ:

Screening of film "A Century-Long Genocide: Black January of Baku" held in Washington D.C.
YEREVAN, 26 MARCH, ARMENPRESS. On March 24, the Permanent Representation of the Nagorno-Karabakh Republic in the United States of America organized the screening of the documentary film “A Century-Long Genocide: Black January of Baku” at the St. Mary Armenian Church in Washington D.C. The film screening was preceded by a reception. As the Department of Press, Information and Public Relations of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, Permanent Representative of the Nagorno-Karabakh Republic to the United States of America Robert Avetisyan briefly presented the purpose of the film, the history of the Armenian community of Baku and emphasized the importance of remembering the victims.
After the film screening, Artsakh’s representative and member of the film crew, journalist Haykaram Nahapetyan answered questions, and priest of the St. Mary Armenian Church, Father Hovsep Karapetyan addressed the participants of the event.