ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Կենտրոնական բանկի հրապարակած փոխարժեքների համաձայն` մարտի 4-ին ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն աճել է 0.48 դրամով` կազմելով 479.05  դրամ: Եվրոյի փոխարժեքը նվազել է  1.38  դրամով և կազմել 533.18 դրամ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Կենտրոնական բանկի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, ՌԴ ռուբլու փոխարժեքը նվազել  է 0.06 դրամով` կազմելով  7.76 դրամ։ Բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը աճել է 0.98  դրամով և կազմել 734.53  դրամ:
Թանկարժեք մետաղների համար սահմանված գներով՝ ոսկու մեկ գրամի գինը մարտի 4-ին կազմել է 18 հազար 678.55  դրամ, արծաթի գինը՝ 252.9  դրամ, պլատինի գինը՝ 18 հազար 251.15 դրամ:

YEREVAN, 4 MARCH, ARMENPRESS. According to the exchange rates announced by the Central Bank, on March 4, the U.S. dollar exchange rate rose by AMD 0.48, making up AMD 479.05 per USD 1. The Euro exchange rate dropped by AMD 1.38 and made up AMD 533.18 per 1 Euro. As the Department of Media and Public Relations of the Central Bank of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, the Russian ruble exchange rate dropped by AMD 0.06 and made up AMD 7.76 per 1 ruble. The exchange rate for the British Funt rose by AMD 0.98 and made up AMD 734.53 per 1 British Funt.
According to the prices fixed for precious metals, the price of one gram of gold on March 4 was AMD 18,678,550, and the prices for one gram of silver platinum were AMD 252,900 and AMD 18,251,015, respectively.