Լավրովը եւ Քերին Ժնեւում քննարկել են ուկրաինական ճգնաժամը եւ Սիրիայի իրադրությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ժնեւում ավարտվել Է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի եւ ԱՄՆ-ի պետքարտուղար Ջոն Քերիի հանդիպումը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Ինտերֆաքս»-ին:
Երկու երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները բանակցություններն անցկացրել են ամերիկյան կողմի նախաձեռնությամբ: Հանդիպումը, որը «Նախագահ Ուիլսոն» հյուրանոցում տեղի Է ունեցել փակ ռեժիմով, ամերիկյան կողմի տվյալներով՝ տեւել Է 1 ժամ 20 րոպե:
Ինչպես սպասվում Էր, ուշադրության կենտրոնում պետք Է լիներ ուկրաինական ճգնաժամը՝ փետրվարի 12-ի Մինսկի պայմանավորվածությունների կատարման համատեքստում: Բացի այդ, օրակարգում եղել են Իրանի միջուկային ծրագրի հիմնախնդիրը, ինչպես նաեւ Սիրիայում ստեղծված իրադրությունը:

В Женеве закончилась встреча Лаврова и Керри
Встреча главы МИД России Сергея Лаврова и госсекретаря США Джона Керри завершилась в Женеве, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Главы внешнеполитических ведомств двух стран провели переговоры по инициативе американской стороны. Встреча, проходившая в отеле "Президент Уильсон" в закрытом режиме, продлилась, по данным американской стороны, 1 час 20 минут.
Как ожидалось, в центре должен был быть украинский кризис в контексте выполнения Минских договоренностей от 12 февраля. Кроме того, на повестке дня - проблема иранской ядерной программы, а также ситуация в Сирии.