Տիգրան Բալայանը` ադրբեջանական էժանագին քարոզչական շահարկումների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անհարիր է, որ որևէ քաղաքական գործիչ կարող է թույլ տալ իրեն ներքաշել ադրբեջանական էժանագին քարոզչական շահարկումների մեջ։ Այս մասին հայտարարեց ՀՀ ԱԳՆ մամլո խոսնակ Տիգրան Բալայանը` պատասխանելով «Արմենպրես» լրատվական գործակալության այն հարցին, թե ինչպես է գնահատում նախընտրական արշավի շրջանակներում Ավիգդոր Լիբերմանի ներկայությունը ադրբեջանական քարոզչության կողմից կազմակերպված Խոջալուի դեպքերին նվիրված միջոցառմանը։
Հարց. Ինչպես եք գնահատում նախընտրական արշավի շրջանակներում Ավիգդոր Լիբերմանի ներկայությունը ադրբեջանական քարոզչության կողմից կազմակերպված Խոջալուի դեպքերին նվիրված միջոցառմանը։
Պատասխան. Անհարիր է, որ որևէ քաղաքական գործիչ կարող է թույլ տալ իրեն ներքաշել ադրբեջանական էժանագին քարոզչական շահարկումների մեջ։

Answer of MFA Spokesman Tigran Balayan to a question by “Armenpress” News Agency Question
YEREVAN, 26 FEBRUARY, ARMENPRESS. It is inappropriate that any politician could allow himself to be dragged in the Azerbaijani cheap manipulations. This is whatpress speaker of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Tigran Balayan declared in response to “Armenpress” News Agency’s question as to how he assesses the presence of Avigdor Lieberman within the electoral campaign at the Khojaly event, organized by the Azerbaijani propaganda.
Question: How do you assess the presence of Avigdor Lieberman within the electoral campaign at the Khojaly event, organized by the Azerbaijani propaganda?
Answer: It is inappropriate that any politician could allow himself to be dragged in the Azerbaijani cheap manipulations.