Տիգրան Բալայանը` ադրբեջանական էժանագին քարոզչական շահարկումների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անհարիր է, որ որևէ քաղաքական գործիչ կարող է թույլ տալ իրեն ներքաշել ադրբեջանական էժանագին քարոզչական շահարկումների մեջ։ Այս մասին հայտարարեց ՀՀ ԱԳՆ մամլո խոսնակ Տիգրան Բալայանը` պատասխանելով «Արմենպրես» լրատվական գործակալության այն հարցին, թե ինչպես է գնահատում նախընտրական արշավի շրջանակներում Ավիգդոր Լիբերմանի ներկայությունը ադրբեջանական քարոզչության կողմից կազմակերպված Խոջալուի դեպքերին նվիրված միջոցառմանը։
Հարց. Ինչպես եք գնահատում նախընտրական արշավի շրջանակներում Ավիգդոր Լիբերմանի ներկայությունը ադրբեջանական քարոզչության կողմից կազմակերպված Խոջալուի դեպքերին նվիրված միջոցառմանը։
Պատասխան. Անհարիր է, որ որևէ քաղաքական գործիչ կարող է թույլ տալ իրեն ներքաշել ադրբեջանական էժանագին քարոզչական շահարկումների մեջ։

Пресс-секретарь МИД Армении о дешевых пропагандистских манипуляциях Азербайджана
Недостойно, когда какой-либо политический деятель может позволить вовлечь себя в азербайджанские дешевые пропагандистские манипуляции. Об этом заявил пресс-секретаря министерства иностранных дел Армении Тигран Балаян в ответ на вопрос информационного агентства «Арменпресс» об участии Авигдора Либермана в организованном азерпропом мероприятии, посвященном ходжалинским событиям.
Вопрос: Как Вы оцениваете участие, в рамках предвыборной кампании, Авигдора Либермана в организованном азерпропом мероприятии, посвященном ходжалинским событиям?
Ответ: Недостойно, когда какой-либо политический деятель может позволить вовлечь себя в азербайджанские дешевые пропагандистские манипуляции.