Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է տոնավաճառներում գործունեություն ծավալող տնտեսվարողներին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, խոստացածի համաձայն, ընդունել է տարբեր տոնավաճառներում գործունեություն ծավալող տնտեսվարողներին: Վարչապետը նշել է, որ ՀՀ նախագահի մոտ տեղի ունեցած խորհրդակցության արդյունքում որոշվել է հետաձգել «Շրջանառության հարկի մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված ապրանքների ձեռքբերման, փաստաթղթավորման պահանջի գործողությունը մինչև հուլիսի 1-ը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Հովիկ Աբրահամյանը տեղեկացրել է, որ կառավարությունը քաղաքական ուժերի, հասարակական կազմակերպությունների և շահագրգիռ բոլոր մարմինների հետ քննարկելու է «Շրջանառության հարկի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին ՀՀ օրենքի նախագիծը` բոլորի համար ընդունելի որոշում կայացնելու նպատակով: Վարչապետը շեշտել է, որ հաշվի են առնվելու ներկայացվելիք կարծիքներն ու առաջարկությունները՝ օրենքի շուրջ առկա խնդիրները հնարավորինս արագ լուծելու համար: Նա ընդգծել է, որ կառավարության նպատակը բիզնես միջավայրում հավասար պայմանների ստեղծումն է և գործադիրն անելու է ամեն ինչ, որպեսզի փոքր և միջին բիզնեսը կայանա ու զարգանա:
Հանդիպմանը մասնակից տնտեսվարողները և հասարակական կազմակեպությունների ներկայացուցիչները ողջունել են կառավարության դիրքորոշումները և նշել, որ «Շրջանառության հարկի մասին» օրենքի փոփոխությունների հետ կապված վարչապետի ներկայացրած առաջարկն ընդունելի է իրենց համար: ՓՄՁ-ների ներկայացուցիչները շնորհակալություն են հայտնել Հովիկ Աբրահամյանին՝ կրկին անգամ ընդունելու և իրենց խնդիրներն ու հարցադրումները լսելու համար:

Hovik Abrahamyan receives representatives of economic entities doing business at fairs
YEREVAN, 2 FEBRUARY, ARMENPRESS. As promised, Armenia’s Prime Minister Hovik Abrahamyan received representatives of economic entities doing business at different fairs. The Prime Minister mentioned that after a consultation with the President of the Republic of Armenia, it was decided to postpone the deadline for purchasing and documenting products defined by the Law of the Republic of Armenia “On Circulation Tax” until July 1, 2015.
As the Department of Information and Public Relations of the Government of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, Hovik Abrahamyan informed that the government will discuss with political forces, non-governmental organizations and all interested bodies the draft of the Law of the Republic of Armenia “On Making an Amendment to the Law of the Republic of Armenia “On Circulation Tax”” with the purpose of making a decision that will be acceptable for everyone. The Prime Minister stressed the fact that the government will take all opinions and suggestions to solve the current issues as soon as possible. He emphasized the fact that the government’s goal is to create equal conditions for businessmen and will do everything possible to make sure small and medium businesses grow and develop.