Կատարվածի ողջ պատասխանատվութունը մնում է ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարության խղճին. ՀՀ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ,  31 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անցած գիշեր հակառակորդը կրկին դիմել է ոտնձգության, հատկապես արցախյան հատվածում հակառակորդի դիվերսիոն գործողությունները չոզոքացվել ու կանխարգելվել են: Այս մասին նշում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը` ֆեյսբուքյան իր էջում կատարած գրառման մեջ: «Կատարվածի ողջ պատասխանատվութունը մնում է ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարության խղճին»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` գրում է Հովհաննիսյանը:
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անվտանգությունն ապահովելու նպատակով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հունվարի 31-ին` ժամը 13:00-14:00-ի սահմաններում, դիմել են պատժիչ գործողությունների, որոնց արդյունքում շփման գծի արևելյան ուղղությամբ շարքից հանվել է հակառակորդի 2 դիրք և մեկ մարդատար ավտոմեքենա: Նույն ուղղությամբ մեկ այլ հատվածում խփվել է հակառակորդի առնվազն 2 զինվոր: ՊԲ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն վերահսկել ողջ առաջնագիծը:

Вся ответственность за случившееся лежит на совести военно-политического руководства Азербайджана – МО РА
Вся ответственность за случившееся лежит  на совести  военно-политического
руководства Азербайджана – МО РА
В течение прошлой ночи противник вновь предпринял  очередную диверсионную попытку особенно на арцахском участке,  но его поползновение  было  пресечено. Об этом пишет на своей фейсбуковской странице пресс-спикер МО РА Арцрун Ованнесян.  «Вся ответственность за случившееся лежит  на совести  военно-политического руководства Азербайджана», –  как передает Арменпресс, пишет пресс-секретарь МО РА.
С целью обеспечения безопасности Нагорно-Карабахской республики  передовые  подразделения Армии обороны  31 января в районе  13:00-14:00 часов предприняли карательные действия, в результате которых  на восточном направлении линии соприкосновения  вывели из строя две азербайджанские позиции и  1 пассажирскую автомашину.  На другом участке в том же направлении  поражены как минимум 2 солдата.
Передовые силы    Армии обороны   продолжают уверенно  контролировать линию соприкосновения по всей ее протяженности.