Փարիզում տեղի է ունեցել «Լուսանկարներ և զանգվածային ոճրագործություններ» խորագրով կոնֆերանս-ցուցահանդես
Փարիզում տեղի է ունեցել «Լուսանկարներ և զանգվածային ոճրագործություններ»
խորագրով կոնֆերանս-ցուցահանդես
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27  ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փարիզի Կառավարման բարձրագույն դպրոցում (ESG) hունվարի 25-ին տեղի է ունեցել «Լուսանկարներ և զանգվածային ոճրագործություններ» խորագրով կոնֆերանս-ցուցահանդես: Միջոցառմանը ներկա փորձագետները խոսել են զանգվածային ոճրագործությունների մասին` շեշտը դնելով դրանց վերաբերյալ տեղեկատվության տարածման գործում լուսանկարների և ֆիլմերի դերի ու ազդեցության վրա:
Ինչպես ««Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ արտգործնախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի  վարչությունից, միջոցառմանը ելույթով հանդես է եկել «Վան» միության նախագահ Սեդա Փափազյանը` «Լուսանկարների օգտագործումը Ֆրանսիայում Ադրբեջանի կողմից՝ քարոզչության նպատակով» թեմայով:
Սեդա Փափազյանը որպես օրինակ ներկայացրել է Խոջալուի դեպքերի մասին ադրբեջանական տարբեր աղբյուրների իրարամերժ փաստերը` ցուցադրելով այն լուսանկարները, որոնք ամենևին չվերաբերելով Խոջալուի դեպքերին` ադրբեջանական քարոզչական մեքենայի կողմից ներկայացվում են որպես այդպիսին` դրանցում հայկական զինվորականների մասնակցությունը «ապացուցելու» համար:
Միջոցառմանը ներկա են եղել Ֆրանսիայում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը, ակադեմիական և քաղաքական շրջանակների ներկայացուցիչներ, հասարակական գործիչներ, լրագրողներ, ուսանողներ:

В Париже состоялась выставка-конференция на тему «Фотографии и массовые преступления»
В Парижской высшей школе управления 25 января состоялась выставка-конференция на тему «Фотографии и массовые преступления».
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики, присутствующие на мероприятии эксперты обсудили тему массовых преступлений, сделав акцент на роли и влиянии фотографий и фильмов в деле  распространения информации о них.
На мероприятии с докладом на тему «Использование  Азербайджаном в пропагандистских целях фотографий во Франции» выступила председатель союза «Ван» Седа Папазян.
В качестве примера Седа Папазян представила противоречащие друг другу факты из разных азербайджанских источников о ходжалинских событиях, продемонстрировав фотографии, не имеющие отношения к  ним и используемые азербайджанской пропагандистской машиной с целью «доказать» участие армянских военных в этих событиях.
На мероприятии присутствовал Постоянный представитель  Нагорно-Карабахской Республики во Франции Ованнес Геворгян, представители академических и политических кругов, общественные деятели, журналисты и студенты.