Գյումրիի սպանդի մասին WikiPedia-ում հայերեն եւ անգլերեն հոդվածներ են ավելացվել
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: WikiPedia առցանց հանրագիտարանի հայերեն եւ անգլերեն բաժիններում էջ է բացվել Գյումրիում տեղի ունեցած սպանդի մասին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, «2015 Gyumri massacre»` անգլերեն եւ «Ավետիսյանների ընտանիքի սպանություն Գյումրիում»` հայերեն վերտառությամբ հոդվածներում հաղորդվում է, որ հունվարի 12-ին 6 մարդու մահացած են գտել Գյումրիում: Նշվում է, որ Հայաստանի Քննչական կոմիտեն կասկածյալ է համարում Գյումրիում ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի զինծառայող Վալերի Պերմյակովին: Նա զենքն ու համազգեստը թողել էր հանցանքի վայրում:
Զոհերը նույն ընտանիքի անդամներ են, իսկ 6 ամսական փոքրիկը ծայրահեղ վիճակով տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Նշվում է, որ հունվարի 14-ին Գյումրիում և Երևանում տեղի ունեցան զանգվածային բողոքի ցույցեր, որոնց հիմնական պահանջն էր սպանության մեջ մեղադրվող Պերմյակովին Ռուսաստանին չհանձնելը: Նույնը օրը ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը հայտարարել է, որ մեղադրվողը քրեական պատասխանատվության կենթարկվի Հայաստանում
WikiPedia-ն ազատ հանրագիտարան է, որտեղ յուրաքանչյուրը նյութ ավելացնելու և այն խմբագրելու հնարավորություն ունի:

В WikiPedia добавили статьи о гюмрийской бойне на армянском и английском
В сетевую энциклопедию WikiPedia добавили статьи о гюмрийской бойне на армянском и английском языках. Как передает «Арменпресс», проставлены сообщения о том, что 12-го января в Гюмри нашли 6 трупов. Отмечено, что Следственный комитет Армении считает виновным военнослужащего расположенной в Гюмри 102-й российской военной базы Валерия Пермякова, который оставил на месте преступления одежду и оружие.
Жертвами стали члены одной семьи, 6-месячный младенец в крайне тяжелом состоянии был доставлен в больницу.
Отмечено также, что 14-го января в Гюмри и в Ереване состоялись массовые акции протеста с требованием не выдавать Пермякова российской стороне. В тот же день генеральный прокурор Армении заявил, что виновный понесет наказание в Армении.
WikiPedia – свободная энциклопедия, где каждый имеет возможность добавить или отредактировать любой материал.