Ուկրաինայի խորհրդարանը կաշխատի առանց ավանդական ձմեռային արձակուրդի
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի խորհրդարանն այս տարի կաշխատի առանց ավանդական ձմեռային արձակուրդի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, հայտնել է Գերագույն ռադայի խոսնակ Վլադիմիր Գրոյսմանը:
«Մենք կաշխատենք առանց դադարի: Կարծում եմ, որ նպատակահարմար կլինի, եթե ընթացիկ նստաշրջանի ավարտը լինի հաջորդ նստաշրջանն սկսվելու օրը»,- ասել Է նա կոմիտեների եւ խմբակցությունների ղեկավարների համաձայնեցման խորհրդի նիստում:
«Ոչ ոք հանգստի գնալու եւ գործն անավարտ թողնելու իրավունք չունի»,- հավելել է նա:
8-րդ գումարման  Գերագույն ռադայի առաջին նստաշրջանի աշխատանքի օրացուցային պլանը նախատեսում Է, որ աշխատանքի վերջին օրը 2015 թվականի հունվարի 16-ն Է:
Գրոյսմանը նշել Է, որ Ռադան երկրի արտադաշինքային կարգավիճակի վերացման օրենքը կքննարկի ընթացիկ լիագումար շաբաթում, որը բացվում Է դեկտեմբերի 23-ին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ գործակալությունը:

Парламент Украины останется без зимних каникул
Украинский парламент будет работать в этом году без традиционных зимних каникул, сообщил спикер Верховной рады Владимир Гройсман.
"Мы будем работать без паузы. Думаю, что будет целесообразным, если завершение текущей сессии будет днем начала следующей сессии", - сказал он на заседании согласительного совета руководителей комитетов и фракций.
"Никто не имеет права уйти на отдых и оставить работу незаконченной", - добавил он.
Календарный план работы первой сессии Рады 8-го созыва предусматривает, что последним днем работы является 16 января 2015 года, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Гройсман отметил, что Рада рассмотрит закон об отмене внеблокового статуса страны на текущей пленарной неделе, которая открывается во вторник, 23 декабря.