Պուտինն ուրախ կլինի Մոսկվայում ընդունելու Վրաստանի նախագահին կամ վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը պատրաստ Է Մոսկվայում ընդունել Վրաստանի նախագահին կամ վարչապետին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՌԴ-ի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը դեկտեմբերի 18-ին հայտարարել Է մեծ մամուլի ասուլիսում:
«Եթե Վրաստանի ղեկավարությունը հնարավոր համարի, ուրախ կլինենք վրացական ղեկավարության ցանկացած ներկայացուցչի՝ եւ նախագահին, եւ վարչապետին, տեսնել Մոսկվայում»,-ասել Է նա:
Պուտինը հիշեցրել Է, որ ՌԴ-ն եւ Վրաստանը կարողացան ընդհանուր լեզու գտնել Առեւտրի համաշխարհային կազմակերպությանը Ռուսաստանի միանալու շուրջ բանակցությունների ժամանակ: Թբիլիսին դրան չի խոչընդոտել, իսկ Մոսկվան ՌԴ-ի շուկան բացել Է վրացական ապրանքների համար: «Դա շատ լավ քայլ Էր»,-ասել Է նա, նշելով, որ Ռուսաստանը հետագայում Էլ պատրաստ Է զարգացնել համագործակցությունը: Պուտինը Վրաստանի հետ հարաբերություններում կոչ Է արել ելնել առկա իրողություններից եւ առաջին փուլում հաստատել ուղղակի շփումներ եւ քաղաքական երկխոսություն, հաղորդել Է ՏԱՍՍ գործակալությունը:

Путин призывает в отношениях с Грузией наладить прямые контакты и политический диалог
Россия готова принять в Москве президента или премьера Грузии. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, oб этом заявил президент РФ Владимир Путин на большой пресс-конференции.
"Если грузинское руководство сочтет возможным, будем рады любого представителя грузинского руководства, и президента, и премьера видеть в Москве", - сказал он.
Путин напомнил, что в РФ и Грузия смогли найти общий язык во время переговоров по присоединению России к ВТО: Тбилиси не стал этому препятствовать, а Москва открыта рынок РФ для грузинских товаров. "Это был очень хороший жест", - сказал он, отметив, что Россия и дальше готова развивать сотрудничество.
Путин призывает в отношениях с Грузией исходить из реалий и наладить на первом этапе прямые контакты и политический диалог.