Պուտինին պաշտպանում Է ռուսաստանցիների 81 տոկոսը. «Ասոշիեյթեդ պրես»
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանում «Ասոշիեյթեդ պրես» գործակալության եւ NORC հետազոտական կենտրոնի կողմից անցկացված հարցման համաձայն՝ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին պաշտպանում Է ռուսաստանցիների 81 տոկոսը: Ընդ որում, ինչպես նշում են վերլուծաբանները, 2012 թվականին այդ ցուցանիշը հավասար Էր 58 տոկոսի, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով BBC-ին:
Դրա հետ մեկտեղ, ինչպես նշվում Է հետազոտության մեջ, հարցման մասնակիցների մեծամասնությունը՝ երկու երրորդը, վստահ Է, որ, չնայած միջազգային ճնշմանը եւ տնտեսական դժվարություններին, Ռուսաստանը ճիշտ ուղղությամբ Է շարժվում:
Ռուսաստանցիների երկու երրորդը նաեւ պաշտպանում Է Ուկրաինայի այն քաղաքացիների ձգտումը, ովքեր չեն ցանկանում ենթարկվել Կիեւի իշխանություններին:

Опрос: Путина поддерживает 81% россиян
Согласно опросу, проведенному в России агентством Ассошиэйтед пресс и исследовательским центром NORC, президента Владимира Путина поддерживает 81% россиян, сообщает Арменпресс со ссылкой на BBC.
При этом, утверждают аналитики, в 2012 году этот показатель был равен 58%.
При этом, как отмечается в исследовании, большинство опрошенных – две трети - уверены, что, несмотря на международное давление и экономические трудности, Россия движется в правильном направлении.
Также две трети россиян поддерживают желание тех граждан Украины, которые не хотят подчиняться властям в Киеве.