Մոսկվայում տեղի Է ունեցել Ժերար Դեպարդիեի ժամացույցների հավաքածուի շնորհանդեսը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիացի դերասան Ժերար Դեպարդիեն Մոսկվայում ներկայացրել է ժամացույցների «Հպարտանում եմ ռուս լինելով» հավաքածուն, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Ռոսիա 24» հեռուստաալիքին:
Լյուքսային բրենդի նոր ժամացույցների շնորհանդեսը տեղի է ունեցել Four Seasons հյուրանոցում (նախկին «Մոսկվա» հյուրանոց):
Ժամացույցները մշակվել են CVSTOS երիտասարդ շվեյցարական բրենդի հետ: Տարբեր մոդելների գները նշված են շվեյցարական ֆրանկով: Ամենաէժան ժամացույցներն արժեն 15 հազար ֆրանկ (ավելի քան 1 մլն ռուբլի): Ներկայում թողարկված է մի քանի հարյուր ժամացույց: Սպասվում է կանանց ժամացույցների հավաքածուի պատրաստումը:
Դերասանն ասել է, որ այդ ժամացույցների շքեղությունը որոշվում է ոչ թե ռուբլով դրանց գնով, այլ ռուսների հոգեւոր ուժով: Դեպարդիեն այն կարծիքին է, որ Ռուսաստանն ի զորու է հաղթահարել տնտեսական ճգնաժամի եւ միջազգային պատժամիջոցների հետեւանքները, եթե նրան հանգիստ թողնեն:
66-ամյա դերասանը Ռուսաստանի քաղաքացիություն է ստացել գրեթե երկու տարի առաջ: Բացի այդ, նա ունի Ֆրանսիայի եւ Բելգիայի անձնագրեր, հաղորդել է «Ինտերֆաքս»-ը:

Жерар Депардье презентовал в Москве собственную коллекцию часов
Французский актер с российским гражданством Жерар Депардье в среду презентовал собственную коллекцию часов "Горжусь быть русским", как передает Арменпресс, об этом сообщил телеканал "Россия 24".
Презентация новых часов люксового бренда прошла в гостинице Four Seasons (бывшая гостиница "Москва").
Сами часы разработаны с молодым швейцарским брендом CVSTOS. Цены на разные модели указаны в швейцарских франках. Самые дешевые часы стоят 15 тысяч франков (более миллиона рублей). На данный момент выпущено несколько сотен экземпляров. Ожидается разработка женской коллекции.
По словам актера, роскошность этих часов определяется не ценой в рублях, а духовной силой русских. Депардье считает, что России под силу преодолеть последствия экономического кризиса и международных санкций, если ее оставят в покое.
66-летний актер получил российское гражданство почти два года назад. Кроме того, у него есть паспорта Франции и Бельгии.