ՀՀ և Վրաստանի սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարները գործողությունների ծրագիր են ստորագրել
ԹԲԻԼԻՍԻ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանի՝ 2014 թ. նոյեմբերի 28-ին Թբիլիսիում ստորագրած փոխըմբռնման հուշագրի դրույթների իրականացման վերաբերյալ  2015-2016 թվականների գործողությունների ծրագրով նախատեսվում է  սպորտի և երիտասարդության ոլորտներում փորձի ու տեղեկատվության փոխանակման, սպորտի զարգացման մոդելների մշակման, երիտասարդության ոլորտում համատեղ ուսումնասիրություններին ուղղված մի շարք միջոցառումների անցկացումը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին փոխանցեցին ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Թբիլիսի այցի ընթացքում նախարարը եղել է Վրաստանի սպորտի և ֆիզիկական կրթության համալսարանում, քննարկել ուսումնական հաստատության և Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի գիտական, ուսումնական ոլորտներին առնչվող հետագա համագործակցության զարգացման հարցերը:
Վրաստանի Օլիմպիական ռեզերվի պատրաստման կենտրոն այցելության ընթացքում նախարարը ծանոթացել է վերագործարկված կենտրոնի շենքային պայմաններին, հետևել այնտեղ անցկացվող պարապմունքներին, քննարկել համատեղ ուսումնամարզական հավաքներ կազմակերպելու հարցերը:

Armenian and Georgian Ministers of Sport and Youth Affairs sign Action Plan
TBILISI, 1 DECEMBER, ARMENPRESS. According to the 2015-2016 Action Plan for implementation of the provisions in the memorandum of mutual understanding signed in Tbilisi by Armenia’s Minister of Sport and Youth Affairs Gabriel Ghazaryan on November 28, 2014, the Armenian and Georgian Ministries of Sport and Youth Affairs will exchange information and experiences in the sport and youth sectors, will develop models for the development of sports and will carry out several actions to study the youth sectors in both countries.
As the Department of Information and Public Relations of the Ministry of Sport and Youth Affairs of the Republic of Armenia reports to “ArmenPress”, during the visit to Tbilisi, the minister visited the University of Sport and Physical Education of Georgia and discussed the issues on the development of future partnership between the University and the Armenian State Institute of Physical Culture in science and education.