Պուտինն Օբամային հաղթում Է Time-ի վարկածով «Տարվա մարդը» վարկանիշում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն այս պահին երկրորդ տեղն է զբաղեցնում Time հանդեսի վարկածով «Տարվա մարդը» ամփոփիչ վարկանիշում, Բարաք Օբաման 12-րդն Է, առաջին տեղում Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին է, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Այս տարի հանդեսի ընթերցողները քվեարկում են՝ ղեկավարներին ընտրելով առաջարկված զույգերից. Ռուսաստանի նախագահի մրցակիցը ԱՄՆ-ի նախագահն Է: Համեմատելով երկու ղեկավարներին, Time-ի ընթերցողների 73 տոկոսը նախապատվությունը տվել է Վլադիմիր Պուտինին, 27 տոկոսը՝ Բարաք Օբամային:
Քվեարկությունը կշարունակվի մինչեւ դեկտեմբերի 6-ը, դրա վերջնական արդյունքները հայտնի կդառնան դեկտեմբերի 10-ին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Путин побеждает Обаму в рейтинге "Человек года" по версии Time
Владимир Путин на данный момент занимает второе место в сводном рейтинге "Человек года" по версии журнала Time, Барак Обама – двенадцатое, на первом месте – премьер-министр Индии Нарендра Моди, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
В этом году читатели журнала голосуют, выбирая лидеров из предложенных пар; соперником президента России оказался президент США. Сравнив двух лидеров, 73% читателей Time отдали предпочтение Владимиру Путину, 27% — Бараку Обаме.
Помимо лидеров журнал предлагает участникам голосования оценивать группы людей, например, участников протестов в Фергюсоне (третье место в сводном рейтинге) или врачей и медсестер, борющихся с лихорадкой Эбола (5 место).