Վրաստանի վարչապետը Լոնդոնում հանդիպումներ կանցկացնի բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին նոյեմբերի 24-ին երկօրյա աշխատանքային այցով ուղեւորվում Է Մեծ Բրիտանիա: Կառավարության ղեկավարը մտադիր Է հանդիպումներ ունենալ Moody's, Fitch Ratings եւ Standard & Poors վարկանիշային գործակալությունների ղեկավարների հետ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Գրուզիա Online»-ին:
Վրաստանի կառավարության մամուլի ծառայության տեղեկատվության համաձայն՝ վարչապետը Լոնդոնում հանդիպումներ կանցկացնի խոշոր ներդրողների եւ բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ: Այցի ավարտին նա հարցազրույց կտա Financial Times հրատարակությանը:
Բացի վարչապետից, վրացական պատվիրակության կազմում ընդգրկված են Էկոնոմիկայի եւ կայուն զարգացման նախարար, փոխվարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլին, վարչապետին առընթեր տնտեսական խորհրդի քարտուղար Ռոման Չխենկելին եւ կառավարության վարչակազմի փոխղեկավար Նինո Կոբախիձեն:

Грузинский премьер направляется с рабочим визитом в Великобританию
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили отправится сегодня с двухдневным рабочим визитом в Великобританию. Глава правительства намерен встретиться с руководителями рейтинговых агентств Moody's, Fitch Ratings и Standard & Poors, сообщает Арменпресс со ссылкой на Грузия Online.
По информации пресс-службы правительства Грузии, премьер проведет в Лондоне встречи с крупными инвесторами и представителями Бизнеса. В конце визита он даст интервью изданию Financial Times.
В состав грузинской делегации, кроме премьера входят министр экономики и устойчивого развития, вице-премьер Георгий Квирикашвили, секретарь экономического совета при премьере Роман Чхенкели и замглавы администрации правительства Нино Кобахидзе.