Դեսպան Գասպարյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Չեռնոգորիայի Նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չեռնոգորիայում (Մոնտենեգրո) ՀՀ նորանշանակ դեսպան Համլետ Գասպարյանը  (նստավայրը` Բուխարեստ) նոյեմբերի 19-ին, Չետինյեի նախագահական պալատում իր հավատարմագրերն է հանձնել Չեռնոգորիայի նախագահ Ֆիլիպ Վույանովիչին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, հավատարմագրերի հանձնման արարողությունից հետո  Նախագահ Վույանովիչը և դեսպան Գասպարյանն առանձնազրույց են ունեցել, որի ընթացքում շոշափվել են երկու երկրների միջև կապերի զարգացման համար իրավապայմանագրային բազայի ստեղծման, բարձր մակարդակով քաղաքական երկխոսության շարունակման և երկկողմ հարաբերությունների առաջնահերթությունների որոշման հարցեր:
Նախագահ Վույանովիչը կարևորել է հատկապես տնտեսական համագործակցության զարգացումը և այդ ուղղությամբ ջանքերի համատեղումը` գոհունակություն հայտնելով անցյալ տարի ամռանը Չեռնոգորիայում կազմակերպված համատեղ գործարար համաժողովի կապակցությամբ:
Հաջողություն մաղթելով դեսպանին նոր առաքելության մեջ` Նախագահ Վույանովիչը խնդրել է իր ջերմ բարեմաղթանքները փոխանցել Հայաստանի Նախագահին:
Չեռնոգորիա կատարած այցի շրջանակներում դեսպան Գասպարյանը հանդիպել է նաև Չեռնոգորիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին:

Посол Армении вручил верительные грамоты президенту Черногории
Посол Армении в Черногории Гамлет Гаспарян (резиденция - Бухарест) 19 ноября в президентском дворце Четинье вручил верительные грамоты президенту Черногории Филиппу Вуяновичу.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МИД Армении, после официальной церемонии вручения верительных грамот президент Черногории и посол Армении провели беседу, в ходе которой были затронуты вопросы создания договорно-правовой базы для развития связей между двумя странами, продолжения политического диалога на высоком уровне и приоритетов двусторонних отношений.
Филипп Вуянович подчеркнул важность развития экономического сотрудничества и совмещения усилий в этом направлении, выразив удовлетворение в связи с организацией совместного бизнес-форума в Черногории.
Пожелав успехов в исполнении дипмиссии, президент Черногории попросил посла передать президенту Армении теплые приветствия.