Ազատության հրապարակում անցկացվում է եռյակի հերթական հանրահավաքը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազատության հրապարակում մեկնարկեց ոչ իշխանական եռյակի հանրահավաքը: Արդեն հարթակում են նաև քաղաքական ուժերի՝ ԲՀԿ, ՀԱԿ-ի եւ «Ժառանգության» առաջնորդներ Գագիգ Ծառուկյանը, Լևոն Տեր-Պետրոսյանը եւ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, ովքեր, ինչպես նախօրոք են հայտարարել, հանրահավաքի ընթացքում հանդես կգան ելույթներով:
Տիգրան Ուրիխանյանը շնորհակալություն հայտնեց բոլոր հավաքվածներին ներկա լինելու համար: «Մենք այստեղ հավաքվել ենք բոլորիս համար սիրելի Հայաստանի Հանրապետության փրկության համար: Ես վստահեցնում եմ, որ չի լինելու այլ բան, քան դուք եք ցանկանում: Ցանկանում եմ, որ դուք բոլորդ մեկնարկ տաք նրան, ինչի համար մենք պայքարում ենք այսքան ժամանակ»,- նշեց Ուրիխանյանը:
Հանրահավաքը բազմամարդ է: Ներկա Է գրեթե նույնքան մարդ, որքան եռյակի նախորդ հանրահավաքին` հոկտեմբերի 10-ին: ՀՀ ոստիկանության տվյալներով` եռյակի անցած հանրահավաքին մասնակցել է 16 հազար մարդ:

На площади Свободы в Ереване стартовал митинг трех невластных политических сил
На площади Свободы в Ереване стартовал митинг трех невластных политических сил. На сцене находятся лидеры трех сил – Гагик Царукян (лидер партии «Процветающая Армения»), Левон Тер-Петросян (лидер Армянского национального конгресса) и Раффи Ованнисян (лидер партии «Наследие»), которые, как было заранее объявлено, выступят с речами.
Как сообщает Арменпресс, пресс-секретарь ППА Тигран Уриханян поблагодарил всех присутствующих за участие в митинге. «Мы все собрались здесь ради спасения нашей любимой Армении. я заверяю вас, что не будет ничего иного, чем вы желаете. Желаю, чтобы вы дали старт тому, за что мы боремся столько времени», - отметил Уриханян.
Митинг многолюден. Присутствует почти столько же людей, сколько и на прошлом митинге тройки 10 октября. По данным полиции, в прошлом митинге приняло участие 16 тысяч человек.