Օբաման պետք Է ներողություն խնդրի եւ պաշտոնաթող լինի. միլիարդատեր Դոնալդ Թրամպ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Բարաք Օբաման պետք Է ներողություն խնդրի ամերիկացի ժողովրդից եւ պաշտոնաթող լինի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, Twitter-ի իր Էջում հայտարարել Է ԱՄՆ-ի ամենահարուստ մարդկանցից մեկը՝ միլիարդատեր Դոնալդ Թրամպը:
«Եթե այդ բժիշկը, որը հապճեպորեն Նյու Յորք Է ժամանել Արեւմտյան Աֆրիկայից, հիվանդ Է Էբոլայով, ապա Օբաման պետք Է ներողություն խնդրի ամերիկացի ժողովրդից եւ պաշտոնաթող լինի»,- գրել Է Թրամպը:
Հայտարարության համար առիթ Է ծառայել Նյու Յորքում Էբոլա տենդի ախտանշաններով հիվանդի հոսպիտալացման մասին լուրը: Խոսքը վերաբերում Է 33-ամյա Քրեյգ Սփենսերին, որը վերադարձել Է Գվինեայից, որտեղ «Բժիշկներ առանց սահմանների» կազմակերպության շարքերում պայքարում Էր Էբոլայի դեմ: Միլիարդատիրոջ կարծիքով՝ տեղի ունեցածի համար մեղավոր Է, ամենից առաջ, ԱՄՆ-ի նախագահը:
«Ես շաբաթներ շարունակ նախագահ Օբամային ասում Էի, որ դադարեցվեն թռիչքներն Արեւմտյան Աֆրիկայից: Դա այնքան պարզ Է, բայց նա հրաժարվում Էր: Լիակատար անտեղյակություն»,- գրել Է Դոնալդ Թրամպը: «Բարաք Հուսեյն Օբաման <…> անհամեմատ ավելի վատ նախագահ Է, քան Ջիմի Քարտերը»,- հավելել Է նա:
Մինչ օրս ԱՄՆ-ում Էբոլա տենդից մահացել Է լիբերիացի Թոմաս Դունկանը, նրան բուժելիս վիրուսով վարակվել Է բուժքույրերից մեկը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Миллиардер Дональд Трамп: Обама должен извиниться и уйти в отставку
Президент Барак Обама должен извиниться перед американским народом и уйти в отставку. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом заявил на своей странице в Twitter один из богатейших людей США, миллиардер Дональд Трамп.
"Если этот доктор, который так опрометчиво прилетел в Нью-Йорк из Западной Африки, имеет Эболу, тогда Обама должен извиниться перед американским народом и уйти в отставку", — написал Трамп.
Поводом для заявления послужило известие о госпитализации в Нью-Йорке пациента с симптомами лихорадки Эбола. Речь идет о 33-летнем Крейге Спенсере, который вернулся из Гвинеи, где боролся с лихорадкой Эбола в рядах организации "Врачи без границ".
По мнению миллиардера, виновен в произошедшем, прежде всего, президент США.
"Я неделями говорил президенту Обаме остановить полеты из Западной Африки. Это так просто, но он отказался. Полная некомпетентность",  — написал Дональд Трамп. "Барак Хусейн Обама <…> намного худший президент, чем Джимми Картер", — добавил он.
До настоящего времени в США от лихорадки Эбола скончался либериец Томас Дункан, при его лечении вирусом заразилась одна из медсестер.