Քեմբրիջի դքսուհին հղիության մասին հայտարարելուց հետո առաջին անգամ ներկայացել Է հանրությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քեմբրիջի դքսուհի Քեյթը հոկտեմբերի 21-ին առաջին անգամ հանրությանն Է ներկայացել հղիության մասին հայտարարությունից հետո, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
Արքայազն Ուիլյամը եւ նրա կինը՝ Քեյթը՝ Ալեքսանդր Մաքքուինի կարած մոխրագույն զգեստով, մասնակցել են Սինգապուրի նախագահ Թոնի Թանի դիմավորման արարողությանը, որը Մեծ Բրիտանիա է ժամանել պետական այցով:
Դուքսը եւ դքսուհին Սինգապուրի ղեկավարին դիմավորել են Royal Garden Hotel հյուրանոցում, ինչից հետո մեքենայով նրան ուղեկցել են մինչեւ հեծյալ գվարդիայի շքերթի հրապարակ, որտեղ պետք Է կայանա Թանի հանդիպումը Եղիսաբեթ Երկրորդ թագուհու եւ նրա ամուսնու՝ Էդինբուրգի դուքսի հետ:
Նախօրյակին Ուիլյամը եւ Քեյթը հայտարարել են, որ իրենց երկրորդ երեխան լույս աշխարհի կգա ապրիլին: Դքսուհին տառապում Է ուժեղ տոքսիկոզից, սակայն նրա մամուլի ծառայությունը հաղորդել Է, որ Քեյթի վիճակն աստիճանաբար լավանում Է: Տոքսիկոզն արքայազն Ուիլյամի տիկնոջը հարկադրեց ոչ միայն մեկը մյուսի հետեւից չեղարկել պաշտոնական միջոցառումները, այլեւ իր հղիության մասին հայտարարել սեպտեմբերի սկզբին, ավելի շուտ, քան ընդունված Է, այլապես նրա բացակայությունն ավելորդ հարցերի տեղիք կտար: Այժմ, երբ դքսուհին հաղթահարել Է 12 շաբաթվա կարեւոր նշագիծը, նա, ամենայն հավանականությամբ, կվերադառնա ակտիվ հանրային կյանքին:
Քեմբրիջի դուքսի եւ դքսուհու առաջնեկը՝ գահաժառանգ արքայազն Ջորջը, ծնվել Է անցյալ տարվա հուլիսին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Герцогиня Кембриджская вышла в свет после объявления о беременности
Герцогиня Кембриджская Кейт во вторник впервые вышла в свет после объявления о беременности, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Принц Уильям и его супруга Кейт, одетая в серое платье от Александра Маккуина, приняли участие в церемонии встречи президента Сингапура Тони Тана, прибывшего в Великобританию с государственным визитом.
Герцог и герцогиня встретили сингапурского лидера в гостинице Royal Garden Hotel, после чего отправились вслед за ним на машине на плац-парад конной гвардии, где должна состояться встреча Тана с королевой Елизаветой Второй и ее супругом герцогом Эдинбургским.
Накануне Уильям и Кейт объявили, что их второй ребенок появится на свет в апреле. Герцогиня страдает от сильного токсикоза, однако ее пресс-служба сообщила, что состояние Кейт постепенно улучшается. Токсикоз вынудил супругу принца Уильяма не только отменять одно официальное мероприятие за другим, но и объявить о своей беременности в начале сентября, раньше, чем принято, иначе ее отсутствие вызвало бы лишние вопросы. Теперь, когда герцогиня перешагнула важную отметку в 12 недель, она, скорей всего, вернется к активной общественной жизни.
Первенец герцога и герцогини Кембриджских, наследник престола принц Джордж родился в июле прошлого года.