Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Իրան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիի հրավերով հոկտեմբերի 20-ին երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի ԻԻՀ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հոկտեմբերի 20-ին Հայաստանի կառավարության ղեկավարը Թեհրանում հանդիպումներ կունենա ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանիի, նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիի, Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիի հետ:
Հոկտեմբերի 21-ին վարչապետ Աբրահամյանը Սպահանում հանդիպում կունենա նահանգապետ Ռասուլ Զարգարփուրի, ինչպես նաև հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի Նոր Ջուղայի Սբ Ամենափրկիչ վանքի Սբ Հովսեփ եկեղեցու 350-ամյակին նվիրված հոբելյանական հանդիսությանը:

Делегация во главе с премьер-министром Овиком Абрамяном посетит Иран
По приглашению первого заместителя президента Ирана ЭхсагаДжахангири 20 октября   делегация во главе с премьер-министром Овиком Абрамяном посетит Иран с двухдневным официальным визитом.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе правительства РА, 20 октября в Тегеране состоятся встречи главы правительства Армении с президентом ИРИ Хасаном Роухани, и Эсхагом Джахангири, а также с председателем Милли меджлиса Али Лариджани.
21 октября премьер Абрамян в Исфахане встретится с губернатором  Расулом Заргарпури, а также с представителями армянской диаспоры Ирана. Армянская делегация примет участие в празднествах по случаю 350-летия церкви Св. Овсепа (Иосифа) храмового комплекса Св. Спасителя в Новой Джуге.