Հակառակորդն անցնող շաբաթ հրադադարը խախտել է շուրջ 200 անգամ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն` սեպտեմբերի 28-ից հոկտեմբերի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1200 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության կայքից, ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պաշտպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

STEPANAKERT, OCTOBER 4, ARMENPRESS. In accordance with the operative data of the Defense Army of Nagorno Karabakh Republic, within the period ranging from September 28 to October 4, the rival violated the ceasefire regime for about 200 times on the line of contact of Karabakh-Azerbaijani opposing armies. More than 1200 bullets were fired towards our troops during this period.
As reports “Armenpress” citing the website of the Ministry of Defense of the Nagorno Karabakh Republic, the front units of the Defense Army gave relevant response to the rival’s attacks and took necessary steps to organize firm defense of the military positions along the entire line of contact.