Հակառակորդն անցնող շաբաթ հրադադարը խախտել է շուրջ 200 անգամ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն` սեպտեմբերի 28-ից հոկտեմբերի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1200 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության կայքից, ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պաշտպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

За прошедшую неделю противник нарушил режим перемирия около 200 раз
Согласно оперативным данным Армии обороны Арцаха,  за период 28 сентября –4 октября  на линии соприкосновения  карабахских и азербайджанских противоборствующих сил противник нарушил режим прекращения огня  около  200   раз. В сторону армянских позиций произведено более 1200 выстрелов из орудий разного калибра.
Как сообщили  Арменпресс  в пресс-службе АО НКР, передовые силы   оставались верны условиям перемирия, предпринимая  ответные действия только в случае острой необходимости. Они  продолжают уверенно  контролировать линию соприкосновения по всей ее протяженности.