Քաղաքապետարանը նվերներ է մատուցել երևանաբնակ մեկ դարը բոլորած 22 տարեցների
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Երևան՝ իմ տուն» սոցիալական աջակցության ծրագրի շրջանակում Տարեցների միջազգային օրը հաճելի անակնկալ է մատուցվել մայրաքաղաքում բնակվող 100 և ավելի բարձր տարիք ունեցող 22 տարեցներին:  Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների պատասխանատուներն այցելել են բոլոր տարեցներին և Երևանի քաղաքապետի անունից շնորհավորելով ու առողջություն մաղթելով՝ հանձնել նվերներ:
Շնորհակալություն հայտնելով ուշադրության և հոգատարության համար՝ տարեցները, նրանց զավակներն ու հարազատները նկատել են, որ թեև ենթադրել անգամ չէին կարող նման անակնկալ, նվերներն իսկապես խիստ անհրաժեշտ են և, մասնավորապես, էլեկտրատեխնիկան էապես կթեթևացնի իրենց առօրյա կենցաղային հոգսերը:
Ծրագիրն իրականացվում է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի նախաձեռնությամբ՝ «Էրեբունի-Երևան 2796» միջոցառումների շրջանակում: Ծրագրում ընդգրկված մեկ դարը բոլորած քաղաքացիների թվում են նաև Ցեղասպանությունը վերապրածները:

Мэрия Еревана приготовила приятный сюрприз для 22 граждан города, которым за 100
В этом году впервые в рамках программы социальной поддержки «Ереван-мой дом» и в международный день пожилых людей для 22 граждан Еревана, которым за 100, был приготовлен приятный сюрприз.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и по связям с общественностью мэрии Еревана, ответственные лица мэрии Еревана и административных районов посетили всех пожилых людей и, поздравив их от имени мэра Еревана и пожелав здоровья, вручили подарки.
Отметим, программа реализуется по инициативе мэра Тарона Маргаряна в рамках мероприятий «Эребуни-Ереван 2796». Среди граждан, которым уже за 100, есть также люди, которые пережили Геноцид.
Поблагодарив за внимание и заботу, пожилые люди, их дети и родные отметили, что хотя они не мечтали о таком сюрпризе, эти подарки действительно необходимы для них, и в частности бытовая техника значительно облегчит их повседневные бытовые заботы.