Արազ Օզբիլիսը վերականգնողական կուրս է անցնում Տարասովկայի բազայում
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային թիմի և Մոսկվայի «Սպարտակ»-ի ֆուտբոլի Արազ Օզբիլիսը վերականգնողական կուրսն անցկացնում է «Սպարտակ»-ի Տարասովկայի մարզաբազայում:
Օրերս Օզբիլիսի վիրահատությունից հետո քանդել են կարերը: Օզբիլիսն արդեն սկսել է վերականգնողական հատուկ կուրսը: Վերականգնողական շրջանի ընթացքում Օզբիլիսը անցնում է հատուկ ֆիզիկական կուրսեր և անհատական մարզման ծրագիր: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է «Սպարտակ»-ի պաշտոնական կայքը:
Ազգային թիմի անդամը վնասվածք էր ստացել Ալժիր-Հայաստան ընկերական խաղի ժամանակ դեռևս մայիսին: Օզբիլիսը կրկնակի վիրահատություն է տարել Հռոմում և այժմ վերականգնողական կուրս է անցնում:  Երկրորդ վիրահատությունից հետո անցել  է 12 օր:   Արազ Օզբիլիսը չի մասնակցի Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության ընտրական փուլի Հայաստան-Սերբիա խաղին, որը կկայանա հոկտեմբերի 11-ին:

Араз Озилис проходит курс реабилитации в Тарасовке
Футболист Национальной сборной Армении и московского «Спартака» Араз Озилис проходит курс реабилитации в спортбазе «Спартака» - Тарасовке.
На днях у Озилиса после операции  разошлись швы. Футболист уже приступил к специальному курсу реабилитации, в течение которого он пройдет специальный физический курсс и персональную программу тренировок. Об этом сообщает Арменпресс, ссылаясь на официальный сайт «Спартака».
Араз Озилис получил травму еще в мае, во время  товарищеской игры Алжир-Армения. Он перенес повторную операцию в Риме и сейчас проходит реабилитационный курс. После второй операции прошло 12 дней. Футболист не примет участия в игре Армения-Сербия, которая состоится 11 октября в рамках отборочного тура первенства Европы.