Բակո Սահակյանը Գաբրիել Ղազարյանի հետ քննարկել է սպորտի ոլորտում ՀՀ-ԼՂՀ համագործակցության հարցեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 23-ին ընդունել է ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, hանդիպմանը քննարկվել են սպորտի ոլորտում երկու հայկական հանրապետությունների փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել սպորտի մասսայականացմանը հատկապես երիտասարդների շրջանում եւ այստեղ կրթական հաստատությունների ակտիվ ներգրավմանն առնչվող հարցերին:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԼՂՀ սպորտի պետական կոմիտեի նախագահ Ռազմիկ Հովսեփյանը, կրթության եւ գիտության նախարար Սլավա Ասրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan and Gabriel Ghazaryan discuss issues on cooperation in the sphere of sport
STEPANAKERT, SEPTEMBER 23, ARMENPRESS: On September 23, President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received Minister of Sport and Youth Affairs of of Armenia Gabriel Ghazaryan.
Issues related to cooperation of the two Armenian republics in the sphere of sport were discussed during the meeting, Nagorno Karabakh President’s press service informed Armenpress.
Special attention was paid to the issues of popularizing sports especially among the young and active involvement of educational institutions in that process.
Chairman of the NKR state committee on sports Razmik Hovsepyan, Minister of Education and Science Slava Asryan and other officials partook in the meeting.