Բակո Սահակյանը Գաբրիել Ղազարյանի հետ քննարկել է սպորտի ոլորտում ՀՀ-ԼՂՀ համագործակցության հարցեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 23-ին ընդունել է ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, hանդիպմանը քննարկվել են սպորտի ոլորտում երկու հայկական հանրապետությունների փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել սպորտի մասսայականացմանը հատկապես երիտասարդների շրջանում եւ այստեղ կրթական հաստատությունների ակտիվ ներգրավմանն առնչվող հարցերին:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԼՂՀ սպորտի պետական կոմիտեի նախագահ Ռազմիկ Հովսեփյանը, կրթության եւ գիտության նախարար Սլավա Ասրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР и министр спорта Армении обсудили вопросы сотрудничества в спортивной сфере
Президент Нагорно-Карабахской Республики (Республики Арцах) Бако Саакян 23 сентября принял министра спорта и по вопросам молодежи Республики Армения Габриела Газаряна.
Как сообщили Арменпресс в Главном управлении информации аппарата президента НКР, на встрече были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества двух армянских государств в сфере спорта.
Особое внимание было уделено вопросам популяризации спорта, особенно в среде молодежи, и активного вовлечения в этот процесс образовательных учреждений.
Во встрече приняли участие председатель Государственного комитета спорта НКР Размик Овсепян, министр образования и науки Слава Асрян, другие должностные лица.