Արդեն ճանաչվել են Ուկրանայում Boeing-ի կործանման հետեւանքով զոհվածներից 224-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մասնագետներն արդեն նույնականացրել են հուլիսին Ուկրանայի Դոնեցկի մարզում մալայզիական Boeing-777-ի կործանման հետեւանքով զոհվածներից 224-ին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, սեպտեմբերի 19-ին հաղորդել Է ուկրաինական ՈւՆՆ գործակալությունը:
«Մալայզիայի տրանսպորտի նախարար Լիոու Տիոնգ Լայը սեպտեմբերի 18-ին հայտարարել Է, որ նիդեռլանդացի դատաբժշկական փորձագետները նույնականացրել են օդանավի աղետի հետեւանքով 224 զոհվածների աճյունները, մասնագետներն աշխատում են եւս 74 զոհերի ճանաչման վրա»,-նշել Է գործակալությունը:
«Մալայզիական ավիաուղիների» Boeing-777 ինքնաթիռը, որն իրականացնում է Ամստերդամ-Քուալա Լումպուր չվերթը, հուլիսի 17-ին կործանվել Է Դոնեցկի մարզում: Օդանավում գտնվող բոլոր 298 մարդիկ զոհվել են, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Опознаны уже 224 жертвы разбившегося на Украине малайзийского Boeing
Специалисты идентифицировали уже 224 жертвы катастрофы малайзийского Boeing-777, разбившегося в июле в Донецкой области. Как передает Арменпресс, об этом сообщает в пятницу украинское агентство УНН.
"Министр транспорта Малайзии Лиоу Тионг Лай в четверг заявил, что нидерландские судмедэксперты идентифицировали останки 224 погибших в результате падения лайнера, а специалисты работают над опознанием еще 74 жертв. Кроме того, он добавил, что среди недавно идентифицированных находится еще пять малайзийцев", — сообщает УНН.
Рейс MH17, летевший из Амстердама в Куала-Лумпур, потерпел крушение 17 июля в Донецкой области. Все пассажиры погибли. В минувший вторник Нидерланды опубликовали предварительный доклад о катастрофе малайзийского Boeing.