ԼՂՀ այցելած Լեհաստանի պատվիրակության անդամները կարող են հայտնվել Ադրբեջանի «սև ցուցակում»
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեհաստանի սենատի անդամ, Հայաստան-Լեհաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Լուկաշ Աբգարովիչի ղեկավարած պատվիրակության այցելությունը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն պատճատ կդառնա, որպեսզի վերջիններս հայտնվեն Ադրբեջանի «սև ցուցակում»:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է ադրբեջանական Haqqin.az գործակալությունը` հիշեցնելով, որ առանց Ադրբեջանի պաշտոնական շրջանակների թույլտվության Ղարաբաղ այցելող մարդիկ ներառվում են Ադրբեջանի «անցանկալի անձանց» ցուցակում:
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 17-ին ընդունել է Լեհաստանից ժամանած պատվիրակությանը Լուկաշ Աբգարովիչի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են Լեհաստան-Արցախ կապերի զարգացմանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման եւ տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող հարցեր:Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ հայ-լեհական հարաբերություններն ունեն դարերի պատմություն, ինչը դրական ազդեցություն ունի արդի պայմաններում երկկողմ կապերի զարգացման վրա:

Члены делегации Польши, посетившие НКР, могут оказаться в «черном списке» Азербайджана
Визит члена Сената Польши, руководителя группы дружбы «Армения-Польша» Лукаша Абгаровича и возглавляемой им делегации в Нагорно-Карабахскую Республику может привести к тому, что все они окажутся в «черном списке» Азербайджана.
Как сообщает Арменпресс, об этом заявило азербайджанское агентство Haqqin.az, напомнив, что лица, посещающие Карабаха без разрешения официальных кругов Азербайджана, включаются в список «нежелательных лиц» Азербайджана.
17 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию из Польши во главе с членом Сената Республики Польша, руководителем Группы дружбы Армения-Польша Лукашем Абгаровичем.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся развития связей между Польшей и Арцахом, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и региональных процессов.
Президент Саакян отметил, что армяно-польские отношения имеют вековую историю, что, по его словам, оказывает положительное воздействие на развитие двусторонних отношений в современных условиях.