Բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի հայ մասնագետները Նյու Յորքում կանցկացնեն «ԱրմԹեք» ամենամյա համաժողովը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո Նյու Յորքում կանցկացվի  բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի 7-րդ ամենամյա «ԱրմԹեք» համաժողովը: Համաժողովը կհամախմբի  ոլորտի տեղական և արտասահմանյան մասնագետներին, մասնավոր հատվածը ներկայացնող ղեկավարների և այլ շահագրգիռ կողմերի ողջ աշխարհից: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`  համաժողովում մասնագետները քննարկելու են միջազգային գործարար կապերի ամրապնդումը և ներդրումների հետագա աճը Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում:
«ԱրմԹեք» համաժողովը շահույթ չհետապնդող գլոբալ ցանց է, որը ՀՀ կառավարության կողմից պաշտոնապես ճանաչվել է որպես բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի գործարար հարթակ: Համաժողովը կազմակերպվում է ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո և կրում է «Սովորել անցյալից, բացահայտել ապագան» խորագիրը: Համաժողովի նպատակն է լուսաբանել Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի աճը և այն դարձնել գլոբալ ճանաչելի:
Միջոցառման հիմնական խնդիրն է լուսաբանել Հայաստանի ներկայիս և ապագա մասնակցությունը դինամիկ զարգացող գլոբալ տնտեսությունում՝ շեշտը դնելով բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի և հարակից բիզնեսների վրա:
«ԱրմԹեք» համաժողովը  հնարավորություն է տալիս հայտնաբերել գործարար և ներդրումային նոր հնարավորություններ, ստեղծել նոր կապեր ոլորտի համաշխարհային ներկայացուցիչների, կառավարական օղակների, ֆինանսական և ծառայությունների ոլորտների, ինչպես նաև առաջատար գիտակրթական հաստատությունների կարևորագույն ներկայացուցիչների հետ: Համաժողովն ամեն տարի հյուրընկալում է մասնակիցների Հայաստանից, ԱՄՆ-ից, Ռուսաստանից, Եվրոպայի, Միջին Արևելքի և Հյուսիսային Աֆրիկայի, ԱՊՀ և այլ երկրներից: «Արմթեք 2014»-ը կկայանա սեպտեմբերի 26-ին ԱՄՆ-ում՝ Նյու Յորք քաղաքում, TPK համաժողովների կենտրոնում:

Armenian IT specialists to hold "ArmTech" annual congress in New York
YEREVAN, SEPTEMBER 16, ARMENPRESS: The 7th annual high-tech industry business forum and conference will take place on September 26 in New York City under the high patronage of the Prime Minister of Armenia. As Armenpress reports, the ArmTech Congress will bring together outstanding industry professionals, high-level executives and interested parties from all over the world. They will discuss topics related to strengthening of the international ties and improvement of communications and cooperation with and within the Armenian high-tech industry.
ArmTech is a nonprofit global network and recurring event officially adopted by the Republic of Armenia as its global high-tech industry platform. Conceived under the theme of “learning from the past and inventing the future” and held under the patronage of the Prime Minister of Armenia, it is dedicated to further the success of Armenia’s high-tech industry in a dynamic global free-market economy.
The event focuses on Armenia’s current and future successful participation in a dynamic global economy with emphasis on its high-tech industry and related businesses.
ArmTech Congress provides an unmatched opportunity to obtain business and professional information, and to connect with top industry representatives, government officials, major players in the financial and services sectors, and leading academics from Armenia, the US, Russia, European Union, CIS countries, the MENA region, South-East Asia to strengthen cooperation and identify new partnership and investment opportunities.