Պետքարտուղար Քերին ցանկություն է հայտնել այցելել Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերին ցանկություն է հայտնել այցելել Հայաստան: Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատնից «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին, որ դեռեւս հստակ չեն այցելության մանրամասներն ու ծրագիրը: «Պետքարտուղար Քերին ցանկություն է հայտնել այցելել Հայաստան, սակայն այս պահի դրությամբ այցի ժամկետները չեն նշվում»,- ասացին ԱՄՆ դեսպանատնից:
Մարտի 4-ին «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Ջոն Հեֆերնը հույս էր հայտնել, որ մինչեւ տարեվերջ ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերին կայցելի Հայաստան:   «Մանրամասներ այցի վերաբեյալ դեռ չկան: Պետքարտուղար Քերին ուշադրության կենտրոնում է պահում տարածաշրջանային  հարցերը, ցանկանում է Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ հարաբերությունների կարգավորում, եւ այցը, բնականաբար, կլինի տարածաշրջանային»,- ասել էր դեսպանը:

U.S. Secretary of State Kerry expressed wish to visit Armenia
YEREVAN, AUGUST 27, ARMENPRESS. The U.S. Secretary of State John Kerry has expressed a desire to pay a visit to Armenia. The U.S. Embassy to the Republic of Armenia informed “Armenpress” that the details and program of the visit have not been clarified yet. Among other things, it was stated: “The U.S. Secretary of State John Kerry has expressed a wish to visit Armenia, but no timeframes are available at the present moment.”
On march 4, in an exclusive interview to “Armenpress” News Agency, the Ambassador of the United States to the Republic of Armenia John Heffern stated: “I do not have any details on the visit. Kerry is very much interested in the region; he is promoting the improvement of the relations between Armenia and Turkey. The visit will be regional.”